• Strona Główna
grzegorz.jpg

Stosunkiem głosów Nadzwyczajnego Kongresu Polskiego Związku Bokserskiego 43 do 3 i 1 nieważnego nowym Prezesem PZB wybrany został Grzegorz Nowaczek. Jeszcze niedawno wiceprezes ds. marketingu i finansów PZB, prezes Kieleckiego Klubu Bokserskiego RUSHH i twórca takich marek jak Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego czy Memoriał Leszka Drogosza. 

Panie Prezesie - życzymy sukcesów! 

mateusz_polski_Wgry.png
W świetnym stylu nowy sezon rozpoczął Mateusz Polski (64kg). W węgierskim Debreczynie wygrał 3 walki i zdobył złoty medal tradycyjnego turnieju "Bocskai Istvan Memorial". Srebro zdobył Bartosz Gołębiewski (75kg). 
 
Finałowym rywalem Mateusza Polskiego (Róża Karlino) był Irańczyk Moslem Machsoudimalamiri. Polak wygrał z nim 4:1. 
 
- To była dobra walka! Werdykt 4:1, ale zwycięstwo zdecydowanie moje. Kibice zobaczyli wojnę na ringę. A w tej wojnie trzeba było pomyśleć, wygrał ten, który był mądrzejszy – mówi Mateusz Polski, który długo pauzował z powodu kontuzji, ale już wrócił do międzynarodowej rywalizacji i odniósł pierwszy sukces w 2019 roku. 
 
- Mateusz Polski wypadł bardzo dobrze w całym turnieju, a dziś był lepszy od rywala w każdej rundzie. Szkoda porażka Bartka Gołębiewskiego z mańkutem z Kazachstanu, ale miejmy nadzieję, że za miesiąc czy dwa to nasz zawodnik wygra z tym przeciwnikiem – powiedział nowy trener reprezentacji Biało-Czerwonych Ireneusz Przywara, z którym w Debreczynie współpracował Tomasz Różański trener klubowy Mateusza Polskiego. 
 
Bartosz Gołębiewski przegrał w finale z Kazachem Kulakhmetem Tursynbayem 0:5 i zdobył srebrny medal. 
 
W przyszłym tygodniu Polacy walczyć będą w turnieju w bułgarskiej Sofii. Między innymi w kategorii 64kg wystąpi Damian Durkacz, podopieczny Ireneusza Przywary z Concordii Knurów. Jako jedyny wygrał 2 pojedynki w meczach z rosyjską kadrą młodzieżową podczas zakończonego 3-tygodniowego wysokogórskiego zgrupowania w miejscowości Terskol.
karolina_michalczuk_.png
Turniej w Sofii w dniach 14-19 lutego będzie pierwszym tegorocznym międzynarodowym sprawdzianem kadry narodowej kobiet. – Do Bułgarii pojedziemy w 11-osobowym składzie – mówi trenerka reprezentacji Karolina Michalczuk. 
 
31 stycznia zakończyło się górskie ładowanie akumulatorów, czyli zgrupowanie w Zakopanem. W ostatnim tygodniu treningi prowadził Tomasz Różański, trener współpracujący z PZB. 
 
- Od 24 do 30 stycznia uczestniczyłam w kursie AIBA dla trenerów (AIBA 1-Star Coach Certification Course) w maltańskiej miejscowości Naxxar. To był bardzo pracowity czas, mieliśmy mnóstwo zajęć teoretycznych i praktycznych – powiedziała Karolina Michalczuk, która jako zawodniczka była multimedalistką Mistrzostw Świata i Europy. 
 
W połowie lutego kadra Biało-Czerwonych w 11-osobowym składzie wystartuje w mającym wieloletnią tradycję turnieju „Strandja” w Sofii. 
 
- Do Bułgarii pojadą zawodniczki z kadry młodzieżowej, które obecnie przebywają na turnieju w białoruskiej Orszy, ale też inne zawodniczki, jak np. doświadczone Sandra Drabik i Karolina Koszewska – dodała trenerka reprezentacji. 
 
Rywalizacja w Sofii będzie odbywała się w 8 kategoriach wagowych od 48kg do 75kg. Nie będzie dwóch najwyższych wag. 
 
- Zawodniczki, które dostaną nominację na marcowe Młodzieżowe Mistrzostwa Europy we Władykaukazie, już tydzień wcześniej udadzą się na zgrupowanie do Rosji. Tam na miejscu chcemy jeszcze doszlifować formę naszych aktualnie najlepszych pięściarek w wieku do 22 lat – mówi Karolina Michalczuk. 
 
Po MME U-22 Polki mają zaplanowany mecz seniorek z Ukrainą we Lwowie, a pod koniec marca rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Seniorek. 
natalia_m.png
Za niespełna 1,5 miesiąca Rosja będzie organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-22. – W 2017 i 2018 roku zdobywałam brązowy i srebrny medal w tych zawodach, dlatego celem jest poprawa tych wyników – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Zawodniczka klubu Boxing Radom w sierpniu skończy 20 lat, a już w swych osiągnięciach międzynarodowych ma 2 srebrny i brązowy medal MME oraz brązowy krążek z Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w 2017 roku odbyły się w Indiach. Wszystkie sukcesy odniosła w kategorii 75kg, a obecnie walczy w wadze 69kg. 
 
- W najbliższym półroczu najważniejszym startem będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Rosji. Zdobywałam kolejno brązowy i srebrny medal, więc teraz marzeniem jest zwycięstwo w tym turnieju. Niedługo później są Mistrzostwa Polski Seniorek i w tych zawodach też będą miała sporo do udowodnienia – mówi Natalia Marczykowska. 
 
W półfinale ubiegłorocznych MP Seniorek w Grudziądzu przegrała z utytułowaną i bardzo doświadczoną Karoliną Koszewską. Obie zawodniczki uczestniczą obecnie w zgrupowaniu kadry narodowej w Zakopanem. 
 
- Od początku stycznia pracowałam w klubie w Radomiu, a od 13 do 26 stycznia trenuję z reprezentacją Polski. Początek roku to czas pracy głównie nad kondycją, wytrzymałością i siłą, ale jak najbardziej ćwiczymy także technikę w parach czy sparingi zadaniowe – dodała srebrna medalistka MMP 2018. 
 
W poniedziałek Natalia Marczykowska, Angelika Krysztoforska (51kg), Agata Kaczmarska (75kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg) wraz z trenerem kadry młodzieżowej Markiem Węgierskim wyjeżdżają na turniej na Białoruś. 
 
Natalia Marczykowska na co dzień jest uczennicą Technikum Weterynaryjnego Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu. Jej pięściarskim wzorem jest Amerykanka Claressa Shields, Mistrzyni Igrzysk Olimpijskich w Londynie i Rio de Janeiro oraz 2-krotna Mistrzyni Świata i Zawodowa Mistrzyni Świata. 
kongres.png

Komunikat Zarządu Polskiego Związku Bokserskiego nr 1/05/2019

 

 

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego zawiadamia , że dnia 18.05.2019 r. o godzinie 12.00 – I termin

o godzinie 12.30 – II termin

w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej 6A – Torwar (sala konferencyjna) odbędzie się Kongres Nadzwyczajny PZB.

 

Kongres został zwołany na podstawie uchwały zarządu z dnia 02-04-2019r. zgodnie z par. 32 pkt. 1 statutu PZB

 

W Kongresie Nadzwyczajnym biorą udział delegaci zgodnie z par. 32 pkt. 4 statutu PZB.

 

 

Proponowany porządek obrad i regulamin kongresu został zawarty jako załącznik komunikatu (pliki PDF)

 

 

 

 

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego

 

Warszawa 15-05-2019r.

konkurs_ofert.png

Polski Związek Bokserski ogłasza Konkurs Ofert na Organizację Zawodów Głównych Krajowych w roku 2019.

Oferty w formie pisemnej należy nadsyłać listem poleconym do dn. 17.02.2019r. (decyduje data wpływu do PZB) na adres Polskiego Związku Bokserskiego, 00- 659 Warszawa, ul. Koszykowa 51A/13.

Kompletna oferta powinna zawierać:

1. List intencyjny od organizatora

2. List intencyjny od władz miasta popierający organizację zawodów głównych

3. Opinię właściwego Okręgowego Związku Bokserskiego

4. Prezentację obiektu sportowego, w którym zostaną rozegrane zawody

5. Prezentację miejsc zakwaterowania i wyżywienia dla uczestników podczas turnieju

6. Opis warunków logistycznych z miejsc zakwaterowania do miejsca rozgrywania zawodów

7. Preliminarz całości imprezy Ponadto elementami, stanowiącymi wzmocnienie oferty będą:

8. Informacja o mediach zaangażowanych w obsługę zawodów

9. Informacja o zabezpieczeniu rampy oświetleniowej na zawodów

10. Informacja o zabezpieczeniu konferansjerki na zawody

11. Informacja o zabezpieczeniu obsługi organizacyjnej (hostessy)

12. Informacja dotycząca imprez towarzyszących (występy, pokazy, itd.)

UWAGA: KONKURS OFERT NIE DOTYCZY:

OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY,

MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK,

MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK

ORAZ MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW.

WYMIENIONE POWYŻEJ MISTRZOSTWA MAJĄ JUŻ ORGANIZATORÓW.

TERMINY ZAWODÓW GŁÓWNYCH KRAJOWYCH:

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW – 24.-30.11.2019

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET – 23.-28.10.2019

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – wrzesień 2019 (dokładny termin do ustalenia)

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI MĘŻCZYZN – 06.12.10.2019

PUCHAR POLSKI JUNIOREK – dokładny termin do ustalenia

PUCHAR POLSKI KADETEK – dokładny termin do ustalenia

PUCHAR POLSKI JUNIORÓW – 27.-30.11.2019

PUCHAR POLSKI KADETÓW – 14.-17.11.2019

wiat.jpg
Angelika Krysztoforska (DKB Dąbrowa Górnicza, 51kg) i Natalia Marczykowska (Boxing Radom, 69kg) wystąpią w piątkowych walkach półfinałowych turnieju młodzieżowego U-22 im. Anatoliya Kolchina w białoruskiej Olszy. 
 
- W pojedynkach 1/2 finału naszymi rywalkami będą reprezentantki gospodarzy. Natomiast Agata Kaczmarska i Aleksandra Smuklerz (obie Radomiak Radom) spotkają się w piątkowym finale kategorii 75kg – mówi Natalia Marczykowska. 
 
Oprócz Polek i Białorusinek, w turnieju poświęconym pamięci Anatoliya Kolchina, byłego trenera reprezentacji Białorusi, którego zawodnicy zdobyli 4 medale podczas Mistrzostw Europy w 2010 roku (szkoleniowiec zmarł w 2013 roku), występują także młodzieżowcy gospodarzy, Rosji, Litwy i Włoch. 
 
Tegoroczna edycja jest 6 białoruskich zawodów. We wcześniejszych odbywały się tylko walki mężczyzn, z udziałem Białorusinów, Ukraińców, Łotyszy czy Mołdawian. 
 
Polskie bokserki przygotowują się w Orszy pod okiem trenera Marka Węgierskiego do Młodzieżowych Mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn (roczniki 1997-2000), które 8 marca rozpoczną się w rosyjskim Władykaukazie. Finały 17 marca. 
Rosja-696x413.jpg
W położonej na wysokości 2133 m.n.p.m. rosyjskiej miejscowości Terskol, w pobliżu najwyższego szczytu Kaukazu (Elbrus, 5642 m), do sezonu przygotowuje się 8 naszych bokserów, w tym Mistrzowie Polski Damian Durkacz 64kg i Michał Soczyński 91kg. 
 
Oprócz nich z trenerem Markiem Chrobakiem przez w sumie 3 tygodnie pracować będą w regionie przy granicy z Gruzją – półfinaliści MPS 2018 Dominik Palak (60kg), Filip Wąchała (69kg) i Rafał Perczyński (75kg), Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła (69kg), brązowy medalista MMP Witalij Burlak (81kg) i zwycięzca niedawnego Pucharu Polski Piotr Szczukowski (81kg). 
 
- Jeśli chodzi o aklimatyzację, przebiegła sprawnie, czuję się dobrze. Pracujemy nad techniką, planowane są również wyjścia w góry – mówi Damian Durkacz (Concordia Knurów), który w poprzednim roku w finale MP Seniorów oraz Młodzieżowych MP pokonał 2-krotnie Karola Kowala. 
 
- Mamy zaplanowane również wspólne treningi z rosyjskimi bokserami. Pierwszym celem są marcowe Mistrzostwa Europy U-22, ale głównym zadaniem jest zdobycie awansu na Igrzyska w Tokio – powiedział Michał Soczyński (PACO Lublin), który w poprzednim roku także zdobył dwa złote medale. W finale turnieju seniorów wygrał z Tomaszem Niedźwieckim, a w kategorii młodzieżowców pokonał Aleksandra Celejewskiego. 
 
Ośmiu zawodników, głównie z SAKO Gdańsk, pozostanie w Terskol w górach Kaukazu do 9 lutego. Później planowany jest start m.in. w 70 edycji turnieju „Strandja” w bułgarskiej Sofii. Zawody potrwają od 14 do 19 lutego. Wcześniej, w dniach 6-9 lutego, polskie zawodniczki i polscy zawodniczki wystąpią w węgierskim Debreczynie w 63 edycji „Bocskai Istan Memorial). 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.