• Strona Główna
szlachcic_kinga.jpg
Po bardzo dobrej walce Kinga Szlachcic (60kg) wygrała z utytułowaną Turczynką Semą Caliskan 3:2 w półfinale Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w bułgarskim Botewgradzie. Do finału dziś awansowała także Elżbieta Wójcik (75kg).
 
Kinga Szlachcic pokonała brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz 2-krotną Wicemistrzynię Europy - z 2016 i 2018 roku. W finale spotka się z Rosjanką Anastasiją Bielakovą, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
 
- To bardzo wartościowy turniej i cieszę się z tego zwycięstwa. Wydaje mi się, że byłam szybszą zawodniczką i dodatkowo, w moim odczuciu, precyzja również była po mojej stronie. W walkach na tym poziomie niekiedy decydują niuanse, a ja to dzisiaj z powodzeniem wykorzystałam – mówiła Kinga Szlachcic.
 
W poniedziałek świetnie spisała się również Elżbieta Wójcik, która pokonała Rosjankę Oksanę Trofimovą 3:2. O złoty medal będzie walczyła z bardzo doświadczoną Turczynką Sennur Demir, wielokrotną medalistką MŚ i ME, która dzisiaj wyeliminowała Agatę Kaczmarską.
 
W innych pojedynkach półfinałowych z udziałem naszych bokserem nie brakowało kontrowersyjnych werdyktów. Sandra Drabik (51kg) przegrała 1:4 z Bułgarką Gabrielą Dimitrovą (obie zdobyły brąz podczas ostatnich Igrzysk Europy w Mińsku), Natalia Rok uległa 1:4 doświadczonej Rosjance Elenie Savelyevej, Mistrzyni Świata z 2010 roku, Wicemistrzyni Świata z 2015 roku, Mistrzyni Europy z 2011 i 2016 roku, Sandra Kruk przegrała 1:4 z Bułgarką Stanimirą Petrovą, Mistrzynią Świata 2014, Mistrzynią Europy 2016 i 2018 oraz triumfatorką Igrzysk Europy w Mińsku, zaś Aneta Rygielska w ocenie sędziów została pokonana przez Rosjankę Aleksandrę Ordinę, Mistrzynię Europy z 2016 roku.
 
- Bardzo mnie skrzywdzili sędziowie. Bardzo dobrze czułam się w tej walce, ponadto trenerzy, koleżanki z kadry, jak i publiczność wskazywali mi, że wygrywam i tak przecież było. Dla mnie jestem zwyciężczynią tego pojedynku. Wynik powinien być jednogłośnie na moją korzyść – powiedziała Aneta Rygielska.
 
Jutro w Botewgradzie walki finałowe stoczą juniorki Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg), Wanessa Orczyk (60kg) oraz Daria Parada i Julia Różańska (75kg).
BALKAN_IKONA.png
Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg), Wanessa Orczyk (60kg) i Julia Różańska (75kg) wygrały swoje walki półfinałowe i awansowały do wtorkowych finałów Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Balkan” w Botewgradzie w kategorii juniorek.
 
- Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) wygrała z Bułgarką Darą Ganchevą, Karolina Ampulska (Wda Świecie) z inną zawodniczką gospodarzy Dilek Servetovą, Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) z kolejną miejscową pięściarką Aną-Marią Dyalovą, zaś Julia Różańska (TS Wisła Kraków) pokonała Rumunkę Petronelę Schinte. Jessika Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa) przegrała z Rumunką Biancą Cobzaru, z którą w finale będzie boksowała Karolina Ampulska – mówił Marek Węgierski, trener naszej reprezentacji juniorek.
 
Wszystkie Polki zwyciężyły w niedzielnych pojedynkach na punkty 5:0, a z kolei Jessika Żelazko przegrała ze swoją przeciwniczką 0:5.
 
- We wtorkowych walkach finałowych Wiktoria Rogalińska spotka się z Węgierką Tamarą Tarnoczy, Karolina Ampulska ze wspomnianą Biancą Cobzaru, Wanessa Orczyk z Finką Vilmą Viitanen oraz Julia Różańska z Darią Paradą (BKS Skorpion Szczecin), która miała wolny los w półfinale – dodał szkoleniowiec kadry Biało-Czerwonych.
 
W poniedziałek w 5 edycji MTB „Balkan” w Botewgradzie czekają nas półfinały turnieju seniorek. Na ring wyjdą następujące podopieczne trenerki Karoliny Michalczuk: Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (51kg), Sandra Kruk (57kg), Kinga Szlachcic (60kg), Aneta Rygielska (64kg), Agata Kaczmarska (75kg) i Elżbieta Wójcik (75kg).
 
Brązowy medal zdobyła Mistrzyni Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Koszewska (69kg).
Plakat_Mistrzostw.jpg

Tradycyjnie, również w bieżącym roku odbędą się XIV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie w terminie 08 – 14.09.2019r.

Ranga zawodów również w bieżącym roku jest bardzo wysoka - zawody zostały zgłoszone do European Boxing Confederation (EUBC) i widnieją w kalendarzu tej organizacji jako największy turniej kobiecego boku amatorskiego w Europie (www.eubcboxing.org/calendar).

Związane z tym zainteresowanie zagranicznych związków bokserskich jest na tyle duże, że zawody stały się liczącą się imprezą sportową na mapie ważnych imprez międzynarodowych.

Do dnia dzisiejszego, o udział w zawodach stara się ok. 20 reprezentacji zagranicznych, ekipa kadry narodowej Polski oraz reprezentantki najlepszych klubów Polski.

Zawody transmitowane będą przez kanał internetowy boxerorg.pl oraz informacje zamieszczone zostaną w prasie, radiu i telewizji. Spodziewanych jest ok. 200 zawodniczek z całego świata.

Do dnia dzisiejszego zgłoszono ekipy z USA, Indii, Ukrainy, Kazachstanu, Czech, Niemiec, Senegalu, Słowacji i Grecji.

Attachments:
File
Download this file (PROGRAM ZAWODÓW 2019.pdf)PROGRAM ZAWODÓW 2019.pdf
BALKAN_IKONA.png
Juniorki Wiktoria Rogalińska (51kg), Karolina Ampulska (54kg) i Daria Parada (75kg) zostały złotymi medalistkami Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego w bułgarskim Botewgradzie. Srebrne krążki zdobyły seniorki Kinga Szlachcic (60kg) i Elżbieta Wójcik (75kg) oraz juniorki Wanessa Orczyk (60kg) i Julia Różańska (75kg).
 
- We wtorkowych walkach finałowych Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) wygrała z Węgierką Tamarą Tarnoczy 3:2, Karolina Ampulska (Wda Świecie) z Rumunką Biancą Cobzaru 3:2, Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin) z Julią Różańską (TS Wisła Kraków) 5:0. Natomiast Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) przegrała w 3 rundzie w wyniku kontuzji nosa z Finką Vilmą Viitanen – mówił Marek Węgierski, trener juniorskiej reprezentacji Polski.
 
Szczególne powody do zadowolenia miała ubiegłoroczna Mistrzyni Europy Kadetek Daria Parada, która tym zwycięstwem sprawiła sobie prezent na 17 urodziny. Obchodziła je w poniedziałek 5 sierpnia.
 
W finałach boksowały także dwie seniorki z kadry Karoliny Michalczuk. Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra) przegrała 1:4 z Rosjanką Anastasiją Bielakovą, brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, zaś Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) uległa 1:4 Turczynce Sennur Demir, wielokrotnej medalistce MŚ i ME.
 
- Przebieg walki był nieco chaotyczny, niestety musiałam uznać wyższość zawodniczki z Rosji, która okazała się w tej walce "sprytniejsza" – powiedziała Kinga Szlachcic, która dzień wcześniej pokonała Turczynkę Semę Caliskan, brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata oraz 2-krotną Wicemistrzynię Europy (2016, 2018).
 
Brązowe medale w Botewgradzie zdobyły seniorki: 51kg Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce), 51kg Natalia Rok (LKS Myszków), 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski), 64kg Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń), 75kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) oraz juniorka 54kg Jessika Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa). W ćwierćfinale odpadła utytułowana i bardzo doświadczona Karolina Koszewska (69kg, Legia FC Warszawa), złota medalistka ostatnich Igrzysk Europy w Mińsku na Białorusi.
 
Dla naszych obydwu reprezentacji turniej w Bułgarii był generalnym sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Seniorek i Juniorek.
Gruzja.jpg
Występujący w kategorii 43kg Dominik Jędrej (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) pokonał jednogłośnie na punkty Słowaka Matusa Janiczka i awansował do ćwierćfinału Mistrzostw Europy Młodzików (Schoolboys), które odbywają się w Tbilisi. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie Azer Mahammadali Gasimzada.
 
Reprezentant Polsk wygrał dwie pierwsze rundy, przegrał trzecią i ostatecznie zwyciężył 5:0 (29-28, 29-26, 29-28, 29-27, 29-28).
 
Wcześniej, bowiem już z losowania, w ćwierćfinale znalazł się walczący w wadze 40kg Maciej Marchel (niestowarzyszony – Podlaskie). W pojedynku o medal spotka się z Turkiem Refikiem Kartalem.
 
Niestety odpadli nasi pozostali młodzi pięściarze – w kategorii wagowej 38,5kg Nikolas Pawlik (LKS Myszków) przegrał z Turkiem Ahmetem Pekelem, Ivana Kucharenko (54kg, Adrenalina Wrocław) ze Szkotem Alanem Perrie, a Jakub Ochnicki (72kg, Fight Club Toruń) z innym tureckim bokserem Ismailem Azizovem.
 
Pierwsze Mistrzostwa Europy Młodzików odbyły się w 2003 roku w Rzymie. Dwa lata później pierwszy medal dla Polski zdobył Adam Kośmider – srebro w kat. 59 kg w rosyjskim mieście Tver. W 2011 roku złoty krążek wywalczył Eryk Giermak (62kg). Turniej rozegrano w mieście Grozny (Rosja). Pięć lat później brąz zdobył Jakub Dordzik (52kg) w Zagrzebiu.
BALKAN_IKONA.png
6 zwycięstw i 1 porażka - to bilans Polek w ćwierćfinałach Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Balkan” w Botewgradzie. W sobotę do strefy medalowej awansowały zawodniczki kategorii 51kg Sandra Drabik i Natalia Rok oraz walcząca w wadze 57kg Sandra Drabik. Porażki doznała tylko Karolina Koszewska 69kg.
 
Po wczorajszych zwycięstwach Kingi Szlachcic (60kg), Anety Rygielskiej (64kg) i Agaty Kaczmarskiej (75kg), drugi dzień bułgarskich zawodów również był udany dla naszych reprezentantek. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o miejsce w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy i Świata pomiędzy medalistką Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Sandrą Drabik a będącą rewelacją ostatnich miesięcy Natalią Rok. Dziś na ringu w Botewgradzie Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce) wygrała z Kanadyjką Sarą Haghighat-Joo 5:0 (29-28, 30-27, 29-28, 30-27, 29-28), a Natalia Rok (LKS Myszków) pokonała Węgierkę Krisztinę Beri 5:0 (30-24, 30-26, 30-26, 30-26, 30-25).
 
Do półfinału awansowała też była Wicemistrzyni Świata kat. 57kg Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski), która zwyciężyła w sobotnim pojedynku ze Słowenką Vidą Rudolf 5:0 (30-27, 30-26, 30-27, 30-27, 30-27).
 
Niestety nie powiodło się Mistrzyni Igrzysk Europy w Mińsku bardzo doświadczonej Karolinie Koszewskiej (Legia FC Warszawa), która znów przegrała z Turczynką Busenaz Surmeneli 1:4 (28-29, 27-30, 27-30, 29-28, 27-30).
 
Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji juniorek w 5 edycji MTB "Balkan". W półfinałach boksować będą:  51kg Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin), 54kg Jessika Żelazko (Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa), 54kg Karolina Ampulska (Wda Świecie), 60kg Wanessa Orczyk (BKS Skorpion Szczecin) i 75kg Julia Różańska (TS Wisła Kraków).
 
W poniedziałek na ring ponownie wyjdzie sześć naszych seniorek, które powalczą o awans do finału. Będą to Sandra Drabik, Natalia Rok, Sandra Kruk, Kinga Szlachcic, Aneta Rygielska i Agata Kaczmarska oraz Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino) 75kg. Z juniorek pewna występu we wtorkowym finale jest walcząca w wadze 75kg Daria Parada (BKS Skorpion Szczecin). Wszystkie nasze pięściarki przygotowują się do Mistrzostw Europy Seniorek i Juniorek.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.