• Strona Główna
DSC01167.jpg

W dniu 25.11.2020 Sekretarz Stanu Anna Krupka spotkała się z medalistkami Mistrzostw Europy Juniorek 2020. W spotkaniu z Sekretarz Stanu wzięły udział nasze medalistki: Daria Parada, Alexas Kubicki i Izabela Rozkoszek, a także prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek.

Podczas Mistrzostw Europy Juniorek nasze reprezentantki wywalczyły aż 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. Jednym z autorów tego sukcesu jest niewątpliwie Pani Sekretarz Stanu Anna Krupka, która od lat wspiera rozwój polskiego boksu.

 

   

   

PZB-DOBRE.jpg
Szanowni Państwo,
w związku z bardzo dużym zainteresowaniem noclegami w czasie Mistrzostw Polski organizowanych w Sokółce, podajemy dodatkowe miejsca noclegowe gdzie można dokonać rezerwacji.
Hotel "Zacisze"-(wysoki standard) ul.3-go Maja 17a, 16-100 Sokółka tel.511 587 187.
Hotel"Karczma pod Sokołem"-(wysoki standard) ul.Grodzieńska 51 tel. 85 711 71 05.
Tanie Noclegi "Sigma" ul.1-go Maja 13 tel.501 514 238.
126898495_2788565954797383_4526803942531182733.jpg

Damian Durkacz (63 kg) i Oskar Safarian (+91 kg) zdobyli złote medale dla Concordii Knurów, a Bartosz Gołębiewski (75 kg) i Daniel Adamiec (81 kg) – dla RUSHH Kielce podczas gali finałowej 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Wałczu. Po tytuły sięgnęli też m.in. Dominik Kida (69 kg, RKB Wisłok Rzeszów) i Mateusz Bereźnicki (91 kg, BKS Skorpion Szczecin).

- Bardzo dziękuję zawodnikom za super walki w finale. To były pojedynki na wysokim poziomie – mówił Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego na antenie TVP Sport.
 
Pod nieobecność Mateusza Polskiego (KB Karlino), który uległ kontuzji w ćwierćfinale, w walce o złoto Damian Durkacz boksował z ubiegłorocznym srebrnym medalistą MP w wadze 57 kg Mateuszem Wojtasińskim (UKS Adrenalina Wrocław) i pewnie go pokonał 5:0.
 
Drugi złoty krążek dla Concordii wywalczył Oskar Safarian, który podobnie jak Damian Durkacz obronił tytuł mistrzowski w seniorach i założył okazały pas. Już w 1 rundzie pojedynku z udziałem dwóch 2-metrowych pięściarzy wygrał z Damianem Knybą (BSB Astoria Bydgoszcz) – kontuzja Knyby.
 
Niewiele zabrakło, aby 3 złote medale do Kielce zawieźli zawodnicy klubu RUSHH. Najpierw w finale kategorii średniej 75 kg Bartosz Gołębiewski zwyciężył 5:0 Mateusza Goińskiego (KB Zagłębie Konin), który przeniósł się z wagi 81 kg. W tej wyższej, półciężkiej najlepszy był Daniel Adamiec. 25-letni bokser, który ma duże doświadczenie i sporo osiągnięć na koncie w kilka kategoriach (już w 2015 roku został Mistrzem Polski w wadze 64 kg), pokonał Wiktora Szadkowskiego (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) 5:0.
 
Z kolei w decydującej walce kat. 91 kg Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce) stoczył dobry i emocjonujący pojedynek z zaledwie 19-letnim Mateuszem Bereźnickim. Dla nowego mistrza kraju, trenującego na co dzień w angielskim Gosport koło Portsmouth, to był debiut w seniorskich MP. Werdykt sędziów 5:0 dla Bereźnieckiego.
 
Oprócz Damiana Durkacza i Oskara Safariana, tytuły zdobyte rok temu na ringu w Opolu obronili startujący w najniższych wagach Jakub Słomiński (52 kg, KS Wda Świecie) i Jarosław Iwanow (57 kg, TS Wisła Kraków).
 
Duża niespodzianką jest zwycięstwo w Wałczu Dominika Kidy. W drodze po złoto pokonał 4 bardziej utytułowanych i doświadczonych rywali, w tym w finale 3:2 Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń).
 
Miesiąc temu Damian Durkacz i Mateusz Bereźnicki triumfowali w Młodzieżowych MP w Grudziądzu, a tytuły wicemistrzowskie zdobyli wtedy m.in.: Wiktor Szadkowski i Oskar Safarian.
Attachments:
File
Download this file (Wyniki finałów 20.11..pdf)Wyniki finałów 20.11..pdf
126964877_3356385994416216_2009414006359393850_o.jpg

2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale – to świetny dorobek naszych reprezentantek w Mistrzostwach Europy Juniorów (Youth) w Budvie. Biało-Czerwoni zajęli znakomite 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, ex aequo z Bułgarią. Lepsi byli tylko Rosjanie 19 medali (9 złotych) i Ukraińcy 15.

Mistrzyniami Europy Juniorek zostały Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin), Wicemistrzynią Izabela Rozkoszek (57 kg, Garda Gierałtowice), a brązowe medale zdobyły Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk), Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin) i Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń). Głównym trenerem reprezentacji jest Tomasz Dylak, a jego najbliższymi współpracownikami Adam Spiecha i Jakub Sawicki.
 
W walkach finałowych Alexas Kubicki wygrałą z Rosjanką Anastazją Kirienko 3:2, Daria Parada 5:0 z Rosjanką Margaritą Zujewą (była liczona przez sędziego w 2 rundzie), zaś Izabela Rozkoszek przegrała z Czarnogórką Bojaną Gojkovic 0:5.
 
- Alexas Kubicki mierzyła się z broniącą tytułu Mistrzyni Europy Kirienko, więc plan był jeden - zdominować całkowicie walkę od samego początku, uderzać dużo ciosów na dół i bardzo mocno zaznaczać końcówki. Plan został wykonany i nasza zawodniczka mogła wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego. Druga wchodziła do ringu Izabela Rozkoszek, która  dzień wcześniej wyeliminowała Mistrzynię Europy Kantemirovą. W finale zmierzyła się z podwójną mistrzynią, wielką faworytką gospodarzy. Walka była bardzo równa, inicjatywę miała Iza, według nas wygrała 2 i 3 rundę, ale wiedzieliśmy, że to będzie za mało na miejscową zawodniczkę i tak też się stało. To i tak ogromny sukces Izy, która do tej pory miała tylko brązowy medal Mistrzostw Polski. Zaryzykowaliśmy jako trenerzy, zabraliśmy ją, a ona zdobyła Wicemistrzostwo Europy! – mówił trener kadry Biało-Czerwonych Tomasz Dylak.
 
Kropkę nad „i” postawiła była Mistrzyni Europy Kadetek Daria Parada, która teraz jest też złotą medalistką ME Juniorek.
 
- Daria miała boksować technicznie, na nogach i wyprzedzać przeciwniczkę. Jednak wiedzieliśmy, że musimy dać z siebie więcej niż normalnie. Nasza pięściarka idealnie wykonała zadanie i rozbiła Rosjankę w każdej rundzie – dodał szkoleniowiec.
 
Wszystkie reprezentantki Polski zasłużyły na wyróżnienie. Nie powiodło się polskim bokserom, ale oni mieli bardzo trudne losowanie.
 
- Cała nasza kadra spisała się wyśmienicie. Jesteśmy bardzo mocną drużyną, na tych mistrzostwach w juniorkach drugą reprezentacją za Rosją. To pokazuje jaki potencjał jest w tych zawodniczkach. Cieszy medal Natali Kuczewskiej, której nawet nie było na podium MP, a tutaj o mały włos nie pokonała Mistrzyni Europy. O braz pokonała przed czasem Rumunkę. Boli niesamowicie "przegrana" Juli Szeremety 2:3 w walce o finał ME. Nigdy w życiu nie widziałem takiego przekrętu... Podobnie, choć może nie na taką aż skalę, było w walce Oliwii Toborek +81kg w walce z Rosjanką Bogdanovą (wynik 1:4). Barbara Marcinkowska również w walce o finał przegrała 2:3 z Rosjanką Khoulevą. Wiktoria Tereszczak w walce o medal trafiła na późniejszą Mistrzynię Europy Aminevą. Do tego nasza jedna z liderek, czyli Martyna Jancelewicz z powodów zdrowotnych nie mogła polecieć z nami. Mogło być jeszcze lepiej, jednak i tak jest super! – podkreślił 33-letni Tomasz Dylak (Sporty Walki Gostyń).
 
126964877_3356385994416216_2009414006359393850_o.jpg

Dwukrotnie w niedzielny wieczór rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego w hali w czarnogórskiej Budvie – Mistrzyniami Europy Juniorek zostały Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin). Srebrny medal dzisiaj zdobyła Izabela Rozkoszek (57 kg, Garda Gierałtowice).

Polki wywalczyły łącznie 6 medali – z brązowymi krążkami do kraju wrócą Natalia Kuczewska (48 kg, Mazur Ełk), Julia Szeremeta (60 kg, Paco Lublin) i Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń).

To wspaniały sukces zawodniczek, trenera reprezentacji Tomasza Dylaka i jego współpracowników, szkoleniowców klubowych i całego polskiego boksu olimpijskiego.
 
W pojedynkach finałowych obie reprezentantki Biało-Czerwonych wygrały z Rosjankami – Alexas Kubicki z Anastazją Kirienko, a Daria Parada z Margaritą Zujewą, mając rywalkę liczoną w drugiej rundzie. Daria Parada pokonała Rosjankę Zujewą także przed 2 laty w walce o złoto ME kadetów. W Budvie pięściarka Skorpiona miała liczoną także półfinałową przeciwniczkę Ukrainkę Raisę Piskun.
 
W innej walce finałowej Izabela Rozkoszek co prawda przegrała z liderką gospodarzy, Czarnogórką Bojaną Gojkovic, ale w sobotę Polka wyeliminowała broniącą tytułu Rosjankę Alinę Kantemirową.
 
Rok temu w Sofii brązowe medale wywalczyły 4 nasze zawodniczki: Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg), Julia Różańska (69 kg), Martyna Jancelewicz (+81 kg).
 
Natomiast w 2018 roku w Roseto degli Abruzzi we Włoszech Patrycja Borys została Mistrzynią Europy Juniorek w wadze 69 kg, a brązowe krążki zdobyły Beata Kałuża (54 kg) i Ewelina Mańka (81 kg). W turnieju mężczyzn brąz wywalczył Oskar Kopera (+91kg).
 
  
PZB-DOBRE.jpg

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK I MŁODZIKÓW

Uprzejmie informujemy, że stosowny komunikat dotyczący rozgrywania Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek - turniej testowy, ukaże się w dniu 23.11.2020r. na stronie PZB.

 

Wydział Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego

Zbigniew Maleszewski

Paweł Pasiak

SBNIII_-_waga.jpg

Polscy pięściarze stanęli na wysokości zadania i wygrali w meczu towarzyskim z Chorwacją 12:2 podczas Gali Boksu Olimpijskiego „Suzuki Boxing Night III”. Dwa zwycięstwa z Chorwatkami odniosły także reprezentantki Biało-Czerwonych. W piątek wieczorem zawodnicy i zawodniczki walczyli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, a zawody zorganizowali Polski Związek Bokserski i firma Suzuki Motor Poland.

Jako pierwszy walkę wygrał Mistrz Polski Seniorów Damian Durkacz (64 kg), który kilka dni temu po raz 3 z rzędu został mistrzem kraju wśród młodzieżowców. Pokonał Wicemistrza Chorwacji Diego Mamicia 3:0. Z kolei w kategorii 69 kg Karol Łapawa (zastępujący Michała Jarlińskiego) niejednogłośnie wygrał z Petarem Cetiniciem, a Łukasz Zyguła wypunktował Filipa Kolara i Polacy objęli prowadzenie 6:0.
 
Najtrudniejsze zadanie w piątkowy wieczór czekała Bartosza Gołębiowskiego (75 kg), który skrzyżował rękawice z Gabrijelem Veocziciem. Podczas niedawnego Grand Prix w Zagrzebiu Veoczić wygrał w finale z aktualnym Mistrzem Świata Rosjaninem Glebem Bakshim. Na lubelskim ringu Bartosz Gołębiowski walczył ambitnie, ale przegrał 0:3. W tej samej kategorii średniej Daniel Adamiec zwyciężył Jasima Pasalavicia 3:0.
 
Triumf Biało-Czerwonych był niezagrożony, ale wynik jeszcze podwyższyli Mateusz Goiński (81 kg) i Tomasz Niedźwiecki (91 kg), pokonując – odpowiednio – Petara Laskura 3:0 i Wicemistrza Chorwacji Zvonimira Rebolj 2:1. Na zakończenie gali, rozgrywanej w spektakularnej scenografii, w walce kategorii superciężkiej Adam Kulik przegrał z Mistrzem Polski Oskarem Safarianem 0:3.
 
W pojedynkach kobiet, w wadze lekkiej Aneta Rygielska wygrała z Isidorą Djebnar 3:0, a w średniej Elżbieta Wójcik pokonała Ivonę Brnić 3:0. W walce w kategorii półśredniej pomiędzy utytułowanymi krajowymi zawodniczkami Karolina Koszewska zwyciężyła Sylwię Kusiak 3:0.
 
Poprzednie, również bardzo udane, imprezy cyklu Suzuki Boxing Night rozgrywane były w Warszawie oraz Kielcach i również dostarczyły mnóstwo emocji sportowych na wysokim poziomie.
 
Mecz towarzyski mężczyzn Polska – Chorwacja 12:2
64 kg Damian Durkacz - Diego Mamić 3:0
69 kg Karol Łapawa - Petar Cetinić 2:1
69 kg Łukasz Zyguła - Filip Kolar 3:0
75 kg Bartosz Gołębiewski - Gabrijel Veoczić 0:3
75 kg Daniel Adamiec - Jasim Pasalavić 3:0
81 kg Mateusz Goiński - Petar Laskur 3:0
91 kg Tomasz Niedźwiecki - Zvonimir Rebolj 2:1

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.