Puchar Narodów Kadetów: Nikolas Pawlik i Ivan Kucherenko ze złotymi medalami

Nikolas Pawlik (46 kg) i Ivan Kucherenko (63 kg) zdobyli złote medale, a Olaf Pera (+80 kg) wywalczył srebro w zakończonym dzisiaj w serbskim mieście Vrbas Pucharu Narodów Kadetów. Biało-Czerwoni sięgnęli też po 4 medale brązowe.

- W sobotnich walkach finałowych Nikolas Pawlik i Ivan Kucherenko wygrali z reprezentantami Kazachstanu, Zandarbekiem Izbassarovem i Abdolda Dzaslanem. Z kolei Olaf Pera przegrał niejednogłośnie z Chorwatem Lovro Pavcecem – przekazał Krzysztof Szot, trener Kadry Narodowej Polaków.

Z brązowymi medalami do kraju wrócą Maciej Marchel (52 kg), Dominik Jędrej (54 kg), Artur Proksa (60 kg) i Dominik Przywara (66 kg).

Turniej w Serbii był kolejnym sprawdzianem naszych kadetów przed lipcowymi Mistrzostwami Europy w Gruzji.

W maju Polacy świetnie spisali się w zawodach w węgierskim Eger, gdzie wygrali klasyfikację drużynową, a indywidualnie złoto wywalczyli Nikolas Pawlik (46 kg), Artur Proksa (60 kg), Ivan Kucherenko (63 kg), Jakub Ochnicki (80 kg) i Olaf Pera (+80 kg). Srebro wówczas zdobyli Maciej Marchel (52 kg) i Tobiasz Zarzeczny (70 kg).