29 stycznia pierwsza gala Suzuki Boxing Night w 2022 roku

W sobotę, 29 stycznia, czyli za 3 tygodnie, odbędzie się pierwsza w 2022 roku gala Suzuki Boxing Night – wspólny projekt Polskiego Związku Bokserskiego i Suzuki Motor Poland. Transmisja w TVP Sport.

Najbliższa gala będzie już 11. z cyklu Suzuki Boxing Night. Pierwsza miała miejsce latem 2019 roku w Warszawie, gdzie w meczu towarzyskim Polacy pokonali Bułgarię 10:6.

Aż 7 imprez odbyło się w ubiegłym roku, a nasi pięściarze i pięściarki wywalczyli na ringach w Kielcach, Lublinie i Myślenicach.

Projekt „Suzuki Boxing Night” został stworzony przez Polski Związek Bokserski (prezes Grzegorz Nowaczek) i Suzuki Motor Poland (prezes Piotr Dulnik). Na galach występują najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, z grupy seniorskiej, ale też młodsi – przygotowujący się do Mistrzostw Świata lub Europy.

Już wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły dotyczące jedenastej gali „SBN”, dowiemy się kto na niej wystąpi i w którym mieście. Dwunasta i trzynasta planowane są na luty i marzec 2022 roku. Będą stanowiły etap przygotowań do MŚ i ME Kobiet oraz ME Mężczyzn.

Wszystkie wielkie mistrzowskie turnieje międzynarodowe, w tym Młodzieżowe ME, mają się odbyć w pierwszej połowie 2022.

W poprzednim sezonie podczas gal Suzuki Boxing Night odbyło się kilka walk z udziałem zawodników z boksu olimpijskiego na zasadach pięściarstwa profesjonalnego. To były ich debiuty wśród zawodowców.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.