„Suzuki Boxing Night 13” w Rypinie: Straszewski wygrał z Kuszem, Bereźnicki pokonał Ślendaka

W walkach wieczoru gali boksu olimpijskiego „Suzuki Boxing Night 13” w Rypinie (kujawsko-pomorskie), Młodzieżowy Wicemistrz Świata U19 Jakub Straszewski wygrał w wadze 86 kg z Sebastianem Kuszem 3:0, zaś brązowy medalista ubiegłorocznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy U22 Mateusz Bereźnicki pokonał w kategorii 92 kg Kamila Ślendaka 3:0.

Dla Jakuba Straszewskiego to była pierwsza walka w kat. do 86 kg. Co ciekawe, podczas MMŚ 2021 w Kielcach obydwaj 18-latkowie boksowali w różnych kategoriach (różnica10 kg), odpowiednio 91 kg (Straszewski) i 81 kg (Kusz), a teraz spotkali się w nowo utworzonym limicie wagowym. Dziś lepszy okazał się pięściarz Championa Włocławek. Z kolei Mateusz Bereźnicki, podobnie jak w półfinale MP w Wałbrzychu, triumfował w pojedynku z Kamilem Ślendakiem.
 
Z kolei Paweł Brach (57 kg), który rok stanął na 3 stopniu podium MME, wygrał z Dawidem Litke, zaś Beniamin Zarzeczny (63,5 kg) pokonał mistrza kraju Arkadiusza Zakharyana.
 
Dla kilku polskich bokserów występ na ringu w Rypińskim Centrum Sportu był ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się za tydzień Mistrzostwami Europy U22 w chorwackim Poreczu. Bardzo efektownie walkę w nowej dla siebie kategorii 75 kg wygrał Daniel Piotrowski. Pokonał pochodzącego z Węgier reprezentanta Wielkiej Brytanii Ferdinanda Sztojkę. - Na pewno wezmę pod uwagę zmianę kategorii na MME – mówił przed piątkową rywalizacją Daniel Piotrowski, Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców w wadze 71 kg.
 
W innych walkach polsko-brytyjskich na gali w Rypinie, organizowanej przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland, m.in. Jakub Krzpiet (54 kg) wygrał z Samirem Aftabem i Dawid Oelrich z mającym brazylijskie korzenie Andrusem da Silvą.
 
Biało-Czerwoni rywalizowali dziś 4-krotnie z rywalami z Niemiec, a najlepiej spisał się w wadze 71 kg Mateusz Urban, zwyciężając w pojedynku z Abdallahem Darkazanlym.
 
Wyniki walk „Suzuki Boxing Night 13”, zwycięzcy na pierwszym miejscu
54 kg Jakub Krzpiet (Polska) – Samir Aftab (Wlk. Brytania) 3:0
60 kg Hubert Witek (Wlk. Brytania) – Olivier Rogiewicz (Polska) 3:0
63,5 kg Beniamin Zarzeczny – Arkadiusz Zakharyan (obaj Polska) 3:0
TVP Sport
57 kg Paweł Brach – Dawid Litke (obaj Polska) 3:0
60 kg Razmik Sargsyan (Niemcy) - Mikołaj Mańka (Polska) 2:1
67 kg Nick Bier (Niemcy) - Oliwier Zamojski (Polska) 2:1
71 kg Mateusz Urban (Polska) – Abdallah Darkazanly (Niemcy) 2:1
75 kg Dawid Oelrich (Polska) – Andrus da Silva (Wlk. Brytania) 3:0
75 kg Daniel Piotrowski (Polska) – Ferdinand Sztojka (Wlk. Brytania) 3:0
80 kg Georgy Gubeladze (Niemcy) - Mateusz Goiński (Polska) 3:0
86 kg Jakub Straszewski - Sebastian Kusz (obaj Polska) 3:0
92 kg Mateusz Bereźnicki – Kamil Ślendak (obaj Polska) 3:0

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.