„Suzuki Boxing Night 14” i Memoriał Feliksa Stamma – Kaczmarska wygrała z Wójcik, zwycięstwa przed czasem Durkacza, Goińskiego i Bereźnickiego

Reprezentanci Polski, przygotowujący się do Mistrzostw Świata kobiet i Mistrzostw Europy mężczyzn, stoczyli kilkanaście walk podczas gali „Suzuki Boxing Night 14” połączonej z Memoriałem Feliksa Stamma w Sokółce na Podlasiu. W wadze 75 kg Agata Kaczmarska pokonała Elżbietę Wójcik i jest bliżej wyjazdu na MŚ do Turcji. Zwycięstwa przed czasem odnieśli Damian Durkacz (67 kg), Mateusz Goiński (80 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg).

Po raz kolejny spotkały się rywalizujące o miejsce w kadrze narodowej w kategorii do 75 kg Agata Kaczmarska i Elżbieta Wójcik. Ponownie zwyciężyła pierwsza z wymienionych pięściarek, podobnie jak w finałach Mistrzostw Polski w 2020 roku w Wałczu i w 2021 roku w Wałbrzychu.
 
Z kolei w walkach z zagranicznymi rywalkami, górą były: Wiktoria Rogalińska (52 kg), Sandra Kruk (60 kg) i Aneta Rygielska (66 kg).
 
Polki przygotowują się do MŚ w Stambule, a Polacy do ME w Erywaniu. Obydwa turnieje odbędą się w maju.
 
W dobrej formie kilku polskich zawodników, m.in. Damian Durkacz (67 kg), Mateusz Goiński (80 kg) i Mateusz Bereźnicki (92 kg), którzy zanotowali efektowne wygrane.
 
Damian Durkacz pokonał w niespełna 100 sekund Litwina Raimonasa Laibikisa, a Mateusz Goiński w drugiej rundzie pokonał Węgra Petera Homena, zaś Mateusz Bereźnicki w trzeciej wygrał z Czechem Filipem Holisem.
 
W niedzielę triumfowali także inni podopieczni selekcjonera Wojciecha Bartnika - Paweł Brach (57 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Tomasz Niedźwiecki (86 kg) i Jakub Straszewski (92 kg). Z kolei w wadze super ciężkiej Oskar Kopera przegrał przed czasem z Litwinem Jonasem Jazeviciusem i Oskar Safaryan – w wyniku kontuzji nosa z innym litewskim bokserem Algirdisem Banilisem.
 
Rozegrano także walki m.in. kadetów z udziałem zawodników z klubów z Sokółki, Łomży i Białegostoku.
 
Galę w Sokółce zorganizował tamtejszy UKS Boxing prowadzony przez Tomasza Potapczyka, we współpracy z lokalnym samorządem, Polskim Związkiem Bokserskim i Suzuki Motor Poland.
 
Wyniki:
 
52 kg Wiktoria Rogalińska (Polska) – Martina La Piana (Włochy) 3:2
60 kg Sandra Kruk (Polska) – Ana Starovoitova (Litwa) 4:1
66 kg Aneta Rygielska (Polska) – Austeja Auciute (Litwa) 5:0
75 kg Agata Kaczmarska (Polska) - Elżbieta Wójcik (Polska) 3:2
 
57 kg Paweł Brach (Polska) – Gabor Virban (Węgry) 5:0
67 kg Damian Durkacz (Polska) – Raimonas Laibikis (Litwa) RSC 1
75 kg Bartosz Gołębiewski (Polska) – Gergo Provics (Węgry) 4:1
80 kg Mateusz Goiński (Polska) – Peter Homen (Węgry) AB 2
86 kg Tomasz Niedźwiecki (Polska) – Gelmius Adomkevicius (Litwa) 5:0
92 kg Mateusz Bereźnicki (Polska) – Filip Holis (Czechy) RSC 3
92 kg Jakub Straszewski (Polska) – Tomas Olberkis (Litwa) 5:0
+92 kg Jonas Jazevicius (Litwa) – Oskar Kopera (Polska) AB 2
+92 kg Algirdis Banilis (Litwa) – Oskar Safaryan (Polska) RSC-I 2
 
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.