„Suzuki Boxing Night 15”: Adamiec wygrał jednogłośnie z Gedenidze

W walce wieczoru na gali „Suzuki Boxing Night 15”, na zasadach zawodowego pięściarstwa Daniel Adamiec pokonał w Kielcach jednogłośnie na punkty Gruzina Iago Gedenidze. 6-rundowy pojedynek odbył się w wadze półciężkiej.
 
Daniel Adamiec zwyciężył 58:56, 58:56, 59:55. To był jego kolejny udany występ na galach organizowanych przez Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland.
 
W piątek wieczorem wygrane zanotowali także m.in. ubiegłoroczni Młodzieżowi Wicemistrzowie Świata U19 z Kielce – Barbara Marcinkowska (71 kg) i Jakub Straszewski (92 kg). Znów boksowali na kieleckim ringu i pokonali, odpowiednio, Irlandkę Tiffany O’Reilly 3:0 i Ukraińca Dmytro Bulgakova 2:1.
 
W kategorii 71 kg triumfował także Mateusz Urban, zaś w 75 kg zwycięstwa odnieśli Karol Pawlina i Dominik Kida. W debiucie w kadrze narodowej Klemens Szczepaniak (86 kg) wyraźnie pokonał Eraya-Merta Gula.
 
Maj jest szczególnym miesiącem dla boksu olimpijskiego, bowiem w Stambule rozgrywane są Mistrzostwa Świata kobiet (Polki wygrały już 6 walk), zaś wkrótce w Erywaniu odbędą się Mistrzostwa Europy mężczyzn.
 
Wyniki:
 
86 kg Kacper Derda (Polska) – Vladislav Scheffer (Niemcy) 2:1
92 kg Kamil Ślędak (Polska) – Shane Cunningham (Irlandia) 3:0
71 kg juniorzy Dominik Przywara (Polska) – Eric Adjokoh (Niemcy) 0:3
71 kg Barbara Marcinkowska (Polska) – Tiffany O’Reilly (Irlandia) 3:0
71 kg Mateusz Urban (Polska) – Cian Reddy (Irlandia) 3:0
75 kg Karol Pawlina (Polska) – Ilia Cherednychenko AB 3
75 kg Dominik Kida (Polska) – Christopher O’Reilly (Irlandia) 3:0
86 kg Klemens Szczepaniak (Polska) – Eray-Mert Gul (Turcja) 3:0
92 kg Jakub Straszewski (Polska) – Dmytro Bulgakov (Ukraina) 2:1
walka zawodowa, 80 kg Daniel Adamiec (Polska) – Iago Gedenidze (Gruzja) 3:0

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.