29. IMP Juniorów w Bytomiu: wystąpi Wicemistrz Europy Juniorów Nikolas Pawlik

Około 220 bokserów zostało zgłoszonych do 29. Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów (roczniki 2004 i 2005), które w dniach 14-19 czerwca odbędą się w Bytomiu. Na liście startowej jest m.in. Nikolas Pawlik (Bytomska Akademia Boksu), który kilka tygodni temu zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów w Sofii w wadze 48 kg.

W Hali na Skarpie Nikolas Pawlik będzie walczył w kategorii 51 kg. W ubiegłym roku zdobył złoto MP Kadetów w 46 kg. W tej wadze sięgnął też po brąz ME Kadetów w 2020 roku w Sofii. Na bytomskim ringu jednym z jego rywali będzie Kacper Słomka (KS Górnik Sosnowiec), który w poprzednim sezonie triumfował w mistrzostwach kraju kadetów w kat. 48 kg.
 
29 edycja MPJ odbędzie się pod patronatem Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, byłego pięściarza, wychowanka Szombierek. Wraz ze swoim zastępcą Adamem Frasem uczestniczył w Centrum Targowo-Wystawienniczym w Kielcach w Międzynarodowych Targach Branży Bokserskiej, połączonych z Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego i Forum Boksu Olimpijskiego. W Kielcach odbyła się również konferencja prasowa dotycząca Mistrzostw Polski Juniorów w Bytomiu.
 
Turniej rozpocznie się wtorkowymi (14 czerwca) wydarzeniami - konferencją techniczną i losowanie. Walki eliminacyjne są zaplanowane na środę i czwartek (15-16 czerwca), ćwierćfinały odbędą się w piątek (17 czerwca), półfinały w sobotę (18 czerwca), a finały w niedzielę (19 czerwca).
 
Bytomscy kibice bardzo liczą również na broniącego tytułu w wadze 63,5 kg Oliwiera Szota (Bytomska Akademia Boksu). Wśród jego przeciwników będzie Bartłomiej Rośkowicz (KB Legia Warszawa), który w zeszłym roku zwyciężył w MPJ w kategorii 60 kg.
 
W 2021 roku Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane były w Staszowie, a trzy walki finałowe odbyły się podczas gali Suzuki Boxing Night PRO 7 w Kielcach.
 
W Bytomiu, poza wymienionymi wyżej pięściarzami, zobaczymy w akcji między innymi takich zawodników jak 54 kg Nikodem Szafarz (RKB Boxing Radom), 57 kg Aleks Kramarz (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski), Wiktor Paczkowski (Champion Włocławek), 60 kg Mike Drużga (Boxing Klub Strzelin), Daniel Jesiotr (Korona Wałcz), 67 kg Mateusz Grejber (KB Legia Warszawa), 71 kg Dominik Przywara (Chemik Kędzierzyn-Koźle), Aleks Urbański (Skorpion Szczecin), 75 kg Ivan Kucharenko (Adrenalina Wrocław), 80 kg Dawid Kruczkowski (UKS Boxing Sokółka), 86 kg Jakub Ochnicki (Fight Club Toruń), 92 kg Olaf Pera (KS Ziętek Team Kalisz).
 
Wśród obrońców tytułu jest Olaf Pera, a z grona Mistrzów Polski Kadetów 2021 walczyć będą m.in. Daniel Jesiotr (w wadze 54 kg), Mike Drużga (57 kg), Ivan Kucharenko (63 kg), Dominik Przywara (66 kg), Dawid Kruczkowski (80 kg). W kategorii 57 kg spotkają się srebrni medaliści MPJ Aleks Kramarz (w kategorii 54 kg) i MP Kad. Wiktor Paczkowski (też w 54 kg).
 
Wicemistrzami Polski w poprzednim sezonie zostali także np. juniorzy Mateusz Grejber (67 kg), kadeci Aleks Urbański (63 kg) i Jakub Ochnicki (80 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.