Dariusz Kochanowski: jestem pod wrażeniem pracy kadetów

- Wykonaliśmy kolejny ważny krok w budowaniu reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Jestem pod wrażeniem pracy kadetów – mówi trener kadry narodowej U-16 Dariusz Kochanowski po zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu.

Pod okiem duetu szkoleniowców, Dariusza Kochowskiego i Cezarego Rzepnickiego trenowało 12 zawodników: Igor Uściniak 46 kg, Igor Soczówka 46 kg, Oskar Grodzicki 48 kg, Mateusz Szczoczarz 50 kg, Mateusz Osmólski 52 kg, Igor Sułek 54 kg, Wojciech Duszyński 57 kg, Alan Nadolski 60 kg, Fabian Urbański 66 kg, Bartłomiej Środa 70 kg, Igor Rondoś 70 kg, Alan Figura 80 kg.
 
- W sesjach sparingowych uczestniczył także Kajetan Bajzert, który przygotowuje się do sierpniowych Mistrzostw Europy Młodzików w Turcji. Nie mógł pojechać na dwumecz do Latiny, bowiem Włosi nie mieli rywala w wyższych wagach. Został z nami i sparował m.in. z Bartkiem Środą, Fabianem Urbańskim i Igorem Rondosiem. Bardzo zadowolony był jego trener klubowy Andrzej Goiński – powiedział Dariusz Kochanowski.
 
Z kolei do ME Kadetów we Włoszech pozostały 2 miesiące. Turniej odbędzie się na przełomie września i października w Montesilvano.
 
- Zgrupowanie w Wałczu ukierunkowane było na wytrzymałość i siłę. Jestem bardzo zadowolony z pracowitości chłopaków. W sierpniu mamy zaplanowane zgrupowanie w Giżycku i na 3 dni przyjadą do nas Litwini. A następnie my pojedziemy do nich na turniej – przyznał szkoleniowiec.
 
Bardzo zainteresowani wspólnymi obozami są niemieccy trenerzy. - Ustaliliśmy, że spotkamy się na wspólnym zgrupowaniu w Wałczu, a 10 września odbędzie się towarzyski mecz w Człuchowie. A potem już Mistrzostwa Europy, z których chcemy wrócić z medalami – ocenił Dariusz Kochanowski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.