ME Młodzików: Polki w 7-osobowym składzie w Erzurum

W 7-osobowym składzie wystąpią polskie młodziczki (do lat 14) w Mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, które za 2 tygodnie rozpoczną się w tureckim Erzurum.

- W turnieju mistrzowskim wystąpią: 44 kg Gabriela Wawszczyk, 48 kg Maria Gorzelanna, 52 kg Oliwia Wasiakowska, 54 kg Antonia Harder, 57 kg Zuzanna Gołębiewska, 60 kg Michalina Kotyza, 64 kg Judyta Andrukajtis – mówi Karolina Koszewska, trenerka główna kadry narodowej młodziczek.

Ostatnie zgrupowanie zaplanowane zostało w dniach 2-9 sierpnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tam pięściarki pracować będą pod okiem trenerów Karoliny Koszewskiej i Zbigniewa Raubo, W ME sztab szkoleniowy wzmocnią trenerzy klubowi Zuzanna Jankowiak i Przemysław Leniec.

- Na dzień sparingowy przyjadą dziewczyny spoza kadry – dodała Karolina Koszewska, jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiego boksu kobiecego.

ME Młodzików i Młodziczek U-14 (EUBC Schoolboys and Schoolgirls Boxing Championships) odbędą się od 10 do 21 sierpnia w Eruzurum.


W 2021 roku w Sarajewie srebrny medal zdobyła Joanna Szlędak (60 kg), a brązowe Maria Gutkowska (40 kg), Natalia Niewiadomska (44 kg), Karolina Deręgowska (46 kg), Martyna Jarząbek (54 kg) i Maja Razik (64 kg).

W ramach przygotowań do zawodów w Turcji obecna reprezentacja uczestniczyła m.in. w sprawdzianach międzynarodowych. We Włoszech złote medale zdobyły Oliwia Wasiakowska, Antonina Hader i Michalina Kotyza, a srebrne Gabriela Wawszczyk i Judyta Andrukajtis.

Wcześniej w Szwecji po złoto sięgnęły Gabriela Wawszczyk, Oliwia Wasiakowska, Zuzanna Gołębiewska i Judyta Andrukajtis, a po srebro Antonina Hader i Michalina Kotyza. Z kolei w Niemczech na najwyższym stopniu podium stanęły: Gabriela Wawszczyk, Oliwia Wasiakowska, Michalina Kotyza i Judyta Andrukaitis, a srebro zdobyły Maria Gorzelanna i Antonina Hader.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.