Kadra seniorek trenuje na zgrupowaniu w Gostyniu

Przygotowujące się do Mistrzostw Europy polskie pięściarki przebywają na zgrupowaniu w Gostyniu (Wielkopolska). Turniej mistrzowski w czarnogórskiej Budvie odbędzie się od 5 do 17 października.

- Wszystkie powołane zawodniczki trenują na obozie w Gostyniu. Dołączyło do nas jeszcze pięć dodatkowych pięściarek, tj. Karolina Tracz, Julia Szeremeta, Żaklina Kociołek i Wicemistrzyni Świata Oliwia Toborek oraz miejscowa bokserka, kadetka Kinga Krówka – mówi Tomasz Dylak, główny trener reprezentacji Polski seniorek.
 
W Gostyniu trenują również Natalia Rok, Natalia Kuczewska, Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska, Sandra Kruk, Aneta Rygielska, Daria Parada, Elżbieta Wójcik, Agata Kaczmarska i Martyna Jancelewicz.
 
- Dalej pracujemy nad siłą wytrzymałością oraz dużo czasu poświęcamy technice – dodał Kamil Goiński, asystent Tomasza Dylaka. W sztabie są także Jakub Sawicki, trener przygotowania motorycznego i Erwin Uss, fizjoterapeuta.
 
Zgrupowanie w Wielkopolsce potrwa do 9 sierpnia. To kolejny etap przygotowań do jesiennych ME. W tym roku Polki świetnie spisały się w Mistrzostwach Świata w Stambule, gdzie srebro zdobyła Oliwia Toborek w wadze -81kg, a brąz Lidia Fidura w kategorii +81kg.
 
- Za miesiąc nasze zawodniczki czeka sprawdzian w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach – przyznał Tomasz Dylak.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.