Młodzieżowe MP w Sulejowie: powrót po kontuzji Aleksandra Stawireja

Srebrny medalista ubiegłorocznych MP Seniorów Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) odniósł już 2 zwycięstwa i awansował do półfinału kategorii +91kg XXVI Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Sulejowie.

W ćwierćfinale reprezentant kadry Biało-Czerwonych wygrał z Kamilem Lorkiem (Opolski Klub Bokserski Odra Opole) 5:0, a o finał będzie walczył z Filipem Kowalskim (BKS Olimp Szczecin). W drugiej walce półfinałowej spotkają się Damian Wiśniewski (KB Zagłębie Konin) i Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz).

- Wróciłem do boksowania po półrocznej przerwie po kontuzji kolana. W kwietniu miałem operację, a potem przechodziłem rehabilitację – mówi Aleksander Stawirej, który w finale MPS 2017 przegrał z Pawłem Wierzbickim.

Prezent na 23 urodziny sprawił sobie dziś Mistrz Polski Seniorów i broniący tytułu Mistrza Polski Młodzieżowców w wadze 75kg Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce). O wejście do strefy medalowej wygrał z Kamilem Kuździeniem (niestowarzyszony) 5:0. W tej kategorii w półfinale są także m.in. Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) i Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin), który wygrał ze złotym medalistą z 2017 roku w wadze 69kg Kamilem Holką (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski).

Poza Bartoszem Gołębiewskim szansę na powtórzenie sukcesu w turnieju w Koninie mają jeszcze Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) 49kg, Dorian Mospinek (BKS Skorpion Szczecin) 52kg i Karol Kowal (BKS Skorpion Szczecin) 64kg.

Ciekawie było w ćwierćfinałach wagi 81kg. Były brązowy medalista ME Juniorów Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) pokonał aktualnego Wicemistrza Polski Seniorów Macieja Habę (Gosiewski Team Wrocław) 5:0. Na podium w tej kategorii stanie też kolega klubowy Sebastiana, Łukasz Stanioch.