Mistrzostwa Europy Juniorów: Złoto dla Polski! Julia Oleś wygrała turniej w Porecu!

Rybniczanka Julia Oleś (Garda Gierałtowice) na ringu w chorwackim Porecu została Mistrzynią Europy Juniorek w kategorii 81 kg.

W niedzielnym finale reprezentantka Polski wygrała zdecydowanie 5:0 z Bułgarką Aleyną Mehmed. W ostatniej rundzie rywalka była liczona przez sędziego.

Rok temu obie zawodniczki stanęły na 3 stopniu podium MEJ.

We wcześniejszych pojedynkach Julia Oleś pokonała w Porecu Turczynkę Sudenur Arslan i Ukrainkę Yelizavetę Bezverkhnię.

Brązowe medale w MEJ w Chorwacji zdobyli: 51 kg Mateusz Szczoczarz (KS Olimp-Boks Osielsko) i 75 kg Fabian Urbański (Skorpion Szczecin), 63 kg Kinga Krówka (Sporty Walki Gostyń) i +81 kg Sandra Van Der Zanden (Pomorzanin Toruń)

W sztabie szkoleniowym byli: juniorki - Kamil Gorząd trener kadry narodowej, Łukasz Butryński, Michał Kosowicz trenerzy współpracujący z PZB, Mateusz Baziór trener mentalny; juniorzy - Dariusz Kochanowski trener kadry narodowej, Cezary Rzepnicki trener współpracujący z PZB. W turnieju MEJ sędziował Ariel Środa.

W ubiegłym roku Fabian Urbański (70 kg) został pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów w boksie. Z kolei w ME wywalczył brąz. W Mistrzostwach Europy Juniorek złoto zdobyła Kinga Krówka (60 kg), a wśród brązowych medalistek były m.in. Julia Oleś (81 kg) i Sandra Van Der Zanden (+81kg).