Puchar Polski w Człopie: szybkie zwycięstwo Mateusza Polskiego

Najbardziej utytułowany obecnie nasz pięściarz Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) wygrał w 1 rundzie przez RSC z Radosław Rudiuk (KS Raszyn) w półfinale kategorii 64kg Pucharu Polski Seniorów rozgrywanego w Człopie (Zachodniopomorskie).

W jutrzejszym finale brązowy medalista Igrzysk Europy w 2015 roku i Mistrzostw Europy w 2017 roku spotka się z Mateuszem Baszą (TS Wisła Kraków), który pokonał Kamila Tuchewicza (UKS Junior Świątki) 2:1.

W wagach 69kg i 75kg szansę na zwycięstwo w PP będą mieli aktualni Mistrzowie Polski - Mikołaj Tobera (KS Sporty Walki Piła) i Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce). W dzisiejszych walkach Mikołaj Tobera pokonał Kamila Holkę (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 2:1, a Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) pokonał Bartłomieja Stryczka (KB Ring Bielsko-Biała) w 2 rundzie.

W piątkowych pojedynkach finałowych, które rozpoczną się o g. 18:00, obaj będą walczyć z zawodnikami KS SAKO Gdańsk – Mikołaj Tobera z obchodzącym dziś 21 urodziny Filipem Wąchałą, a Bartosz Gołębiewski z Rafałem Perczyńskim. Z kolei w finale wagi 81kg rywalizować będą koledzy klubowi z SAKO – Piotr Szczukowski i Witalij Burlak.

- W drugiej rundzie mój rywal był 2-krotnie liczony. Jeśli chodzi o decydujący pojedynek z Rafałem Perczyńskim, podczas ubiegłorocznego ćwierćfinału Memoriału Feliksa Stamma w Warszawie przegrałem 2:3, a w 2017 roku wygrałem z Rafałem 3:2 w półfinale MP właśnie w Człopie – mówił Bartosz Gołębiewski.

W finale kategorii ciężkiej dojdzie do powtórki z finału ubiegłorocznych Mistrzostw Polski w Karlinie – złoty medalista Michał Soczyński (KS PACO Lublin) będzie walczył ze srebrnym medalistą Tomaszem Niedźwieckim (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski), który pod nazwiskiem Tomasz Bohdanowicz był już Mistrzem Polski Seniorów.

W pozostałych finałach wystąpią 52kg Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) - Cezary Leśko (BKS Olimp Lublin), 56kg Mariusz Koch (RKS Łódź) - Jarosław Iwanow  (TS Wisła Kraków), +91kg Adam Kulik (KS PACO Lublin) - Amadeusz Radomski (KB Puncher Cieszyn).