pzb_logo.png

Komunikat w załączniku

 

Polski Związek Bokserski ogłasza Konkurs na Stanowisko Kierownika Wyszkolenia PZB.

I. ZAŁOŻENIA KONKURSOWE

 1. WYMAGANIA PODSTAWOWE:

- wykształcenie wyższe;

- uprawnienia trenerskie;

- minimum 5-letni pracy w sporciee;

- przedłożenie projektu organizacji oraz rocznego i wieloletniego programu pracy Wydziału

  Wyszkolenia PZB.

- obsługa komputera (MS Office).

 2. WYMAGANIA DODATKOWE:

- znajomość przepisów i procedur związanych z planowaniem i rozliczaniem zadań realizowanych na zlecenie MSiT;

- znajomość prowadzenia dokumentacji w zakresie organizacji szkolenia;

- dyspozycyjność;

 3. KANDYDAT WINIEN DOSTARCZYĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:

- kopia dowodu osobistego lub paszportu;

- kopia dokumentu potwierdzającego wykształcenie;

- kopia dokumentu potwierdzającego klasę trenerską;

- życiorys zawodowy (prosimy o zamieszczenie klauzuli „Wyrażam zgodę na przetwarzanie   

  moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z

  ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych /Dz.U.nr.133,poz.833/”);

- list motywacyjny;

- zaświadczenie o stanie zdrowia;

- zaświadczenie o niekaralności;

- zobowiązanie o gotowości podnoszenia posiadanych kwalifikacji trenerskich i udziału w

  szkoleniach w tym zakresie;

- sporządzony na piśmie projekt organizacji oraz rocznego i wieloletniego programu pracy Wydziału

  Wyszkolenia PZB.

 4. TERMIN I MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW:

Zainteresowane osoby prosimy o składanie swoich aplikacji (w zaklejonej kopercie z dopiskiem: „Konkurs na stanowisko Kierownika Wydziału Wyszkolenia Polskiego Związku Bokserskiego”) bezpośrednio do biura PZB, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub listownie na adres: Polski Związek Bokserski, ul. Koszykowa 51A/13, 00-659 Warszawa w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19.03.2019r. Decyduje data wpływu do PZB.

 5. PROCEDURA I PRZEBIEG KONKURSU:

- Powołanie Komisji Konkursowej do dnia 26.02.2019r.

- Składanie ofert konkursowych do PZB – do dnia 19.03.2019r.

- Otwarcie ofert i wybór najlepszych ofert – 20.03.2019r.

- Zaproszenie autorów najlepszych ofert na indywidualne rozmowy kwalifikacyjne – 26.03.2019r.

- Indywidualne rozmowy kwalifikacyjne Komisji Konkursowej z zaproszonymi autorami najlepszych ofert konkursowych – 26.03.2019r.

- Ogłoszenie decyzji Komisji Konkursowej – 26.03.2019 r.

 

Zarząd PZB zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podania przyczyny.

 

Prezes PZB

Leszek Piotrowski

 

LOGO_STRANJA.jpg

3 brązowe medale i 7 wygranych - to bilans występu Biało-Czerwonych w 70 edycji silnie obsadzonego turnieju "Strandżata" w Sofii. - Jestem w stanie skutecznie rywalizować z czołówką światową - mówi Damian Durkacz (64kg), jeden z naszych reprezentantów, który stanął na najniższym stopniu podium.

Po 2 zwycięskich walkach, w półfinale bokser Concordii Knurów przegrał z Mistrzem Rosji Alexeyem Mazurem. - Popełniłem kilka błędów w tej walce, a już wyciągnąłem wnioski i wiem, że ten rywal jest w moim zasięgu. Nie boksował tak odważnie jak w ćwierćfinale z przeciwnikiem z Ukrainy, chyba moje ciosy zrobiły na nim wrażenie. Całe 3 rundy przeboksowałem w dobrym tempie, a przecież niedawno wróciłem z ciężkiego obozu wysokogórskiego w Rosji. Potrzebuję więcej takich wymagających walk, bo moja pewność w ringu wtedy się dopiero buduje - mówi Damian Durkacz.

Podopieczny trenera Ireneusza Przywary przygotowuje się do marcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. - Trochę brakuje oczka i lekko świeżości, ale szczyt formy chcę mieć na mistrzostwa. Teraz jeszcze jedno zgrupowanie w Polsce, to już ostatnia prosta i wierzę, że pojadę po dobry wynik do Rosji - powiedział pięściarz z Knurowa.

W zawodach kobiet Polki wywalczyły 2 brązowe krążki - bardzo doświadczona Sandra Drabik (51kg) i rozpoczynająca międzynarodowe starty Natalia Rok (54kg). W pojedynku o wejście do strefy medalowej Sandra Drabik pokonała Ninę Radovanović 3:2, a potem przegrała z Hinduską Zareen Nikhat 1:4.

- Jeśli chodzi o walkę z Serbką, mogę mieć zarzuty do siebie jedynie o 2 rundę. Właśnie wtedy zaczęłam popełniać błędy, ale w kolejnej rundzie wyeliminowałam je i zmieniłam taktykę. Rywalka w 3 rundzie miała problem z trafieniem, przepuszczałam ją na boki, dlatego punktacja tej rundy była dla mnie zaskoczeniem. Natomiast finał bardzo dobrze zaczęłam, niestety zaczęłam popełniać błędy taktyczne, dopuściłam przeciwniczkę do półdystansu, co skutkowało klinczem i przepychaniem. To z kolei kosztowało mnie sporo energii. W 3 rundzie było troszkę lepiej, bo starałam się zmienić z powrotem taktykę, ale niestety już byłam wolniejsza, osłabłam i zabrakło mi do pokonania zawodniczki z Indii - mówiła kielczanka Sandra Drabik, który już 2 raz w karierze wywalczyła brąz w Sofii.

W tym sezonie przed Sandrą Drabik, jedną z liderek reprezentacji prowadzonej przez Karolinę Michalczuk, są 2 główne imprezy - czerwcowe Igrzyska Europy w Mińsku na Białorusi oraz jesienne Mistrzostwa Świata w Rosji na dalekiej Syberii.

- Cieszę się, że miałam możliwość rywalizowania w Bułgarii w turnieju na wysokim poziomie sportowym. Stoczyłem 3 walki z zawodniczkami, z którymi wcześniej nie boksowałam. Kolejne lekcje zapisuję na swoim koncie, co mam nadzieję zaowocuje w przyszłości - powiedziała utytułowana pięściarka i kickboxerka.

LOGO_STRANJA.jpg

Po złotym medalu Mateusza Polskiego (64kg) i srebrnym Bartosza Gołębiewskiego (75kg) w Debreczynie na Węgrzech, w drugim tegorocznym turnieju międzynarodowym w Sofii Biało-Czerwoni wywalczyli trzy brązowe medale - Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg) i Damian Durkacz (64kg).

Dziś w bułgarskiej stolicy odbyły się walki półfinałowe tradycyjnego turnieju "Strandżata", którego początki sięgają 1950 roku. Niestety wszyscy troje nasi reprezentanci doznali porażek. W pierwszej serii na ringu A Sandra Drabik przegrała z Hinduską Zareen Nikhat 1:4 (29:27, 27:29, 27:29, 26:30, 27:29). W ocenie sędziów Polka, medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy, wygrała 1 rundę, ale przegrała 2 i 3 rundę.

Niedługo później na ringu B Natalia Rok walczyła z Filipinką Airą Villegas i niestety też przegrała 1:4 (29:28, 27:30, 28:29, 27:30, 27:30).

W drugiej serii o awans do finału boksował Damian Durkacz (64 kg). Jego przeciwnikiem był zwycięzca październikowych Mistrzostw Rosji w Jakucku na Syberii Alexey Mazur. Sędziowie byli jednomyślni i punktowali na korzyść Rosjanina 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 29:28, 30:27).

Dla części polskich reprezentantów turniej w Sofii był sprawdzianem przed marcowym Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy U22 w Rosji, dla innych testem przed czerwcowymi Igrzyskami Europy na Białorusi.

LOGO_STRANJA.jpg

Troje naszych bokserów zapewniła sobie medale w jubileuszowej 70 edycji turnieju „Strandżata” w Sofii. Do półfinałów awansowali - Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg) i Damian Durkacz (64kg). Swoje walki przegrali Aleksandra Smuklerz (75kg) i Filip Wąchała (69kg).

Z kobiecej drużyny trenerki reprezentacji Karoliny Michalczuk drugie zwycięstwa odniosła Sandra Drabik, która wygrała z Serbką Niną Radovanović. Kielczanka w tym momencie już powtórzyła sukces z 2016 roku, kiedy zdobyła brązowy medal w bułgarskich zawodach. W półfinale spotka się z ćwierćfinalistką MŚ sprzed 3 lat w wadze 54kg Zareen Nikhat z Indii.

W strefie medalowej jest także Natalia Rok, która w swym pierwszym pojedynku pokonała Mołdawiankę Iulię Coroli 5:0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27). Niestety Aleksandra Smuklerz przegrała przed czasem z Amerykanką Naomi Graham. Walka została przerwana w 3 rundzie, a na kartach punktowych u wszystkich sędzin pięściarka z USA prowadziła 20:16.

W ćwierćfinałach boksowało dwóch naszych reprezentantów. W niedzielne południe na ring wyszedł niesamowicie skuteczny w międzynarodowej rywalizacji Damian Durkacz i wygrał z Wicemistrzem Unii Europejskiej Włochem Paolo Di Lernią 5:0 (29:28, 29:28, 29:28, 30:27, 30:27).

Na koniec dnia Filip Wąchała, który miał już 2 wygrane walki w Sofii, zmierzył się z ćwierćfinalistą grudniowych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych Delante Johnsonem. Amerykanin to także Młodzieżowy Mistrz Świata z 2016 roku. Reprezentant Biało-Czerwonych uległ przeciwnikowi 0:5, wszyscy sędziowie punktowali każdą rundę 9-10.

damian_durkacz_2.jpg
Filip Wąchała (69kg) wygrał już 2 walki, a Damian Durkacz (64kg) odniósł pierwsze zwycięstwo w 70 turnieju „Strandżata” w Sofii. Obaj nasi pięściarze awansowali do ćwierćfinałów.
Jako pierwszy w sobotę na ring pojawił się Filip Wąchała, który wcześniej pokonał Brazylijczyka Fernando Luiz Da Silvę 3:2. W pierwszej z trzecj dzisiejszych serii walk w 1/8 finału spotkał się z miejscowym zawodnikiem Petarem Draganov. Po wyrównanym pojedynku Polak wygrał z Bułgarem 3:2 (29-28, 29-28, 29-28, 28-29, 28-29).
Do ćwierćfinału awansował także Damian Durkacz, który zmierzył się z Volkanem Gokcekiem. Z tym samym Turkiem wygrał jednogłośnie podczas czerwcowego meczu międzypaństwowego w Kielcach. W Bułgarii wszyscy sędziowie byli jednomyślni i punktowali na korzyść Polaka 29-28 (5:0).
Jako ostatni w serii popołudniowej boksował Michał Soczyński (91kg). W jego narożniku, tak jak we wcześniejszych dzisiejszych walkach Biało-Czerwonych, byli Ireneusz Przywara i Karolina Michalczyk. Rywalem polskiego ciężkiego był Hindus Naman Tanwar, brązowy medalista MMŚ z 2016 roku. Niestety Michał Soczyński przegrał tę walkę 0:5 - 28:29, 26:30, 27:30, 26:30, 28:29.
W piątek awans do 1/4 finału wywalczyła najbardziej doświadczona i utytułowana z naszych reprezentantek Sandra Drabik (51kg), a w niedzielę od ćwierćfinału udział w zawodach zaczną Natalia Rok (54kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg). A więc łącznie Polacy mają 5 szans medalowych na ringu w Sofii.
SANDRA_DRABIK.jpg

Medalistka Mistrzostw Europy i Igrzysk Europy Sandra Drabik (51kg) wygrała z Amerykanką Heaven Garcia 5:0 w 1/8 finału rozgrywanego w Sofii jubileuszowego 70 turnieju „Strandżata”.

- Jestem zadowolona, walka przebiegła w każdej rundzie po mojej myśli. Oczywiście, popełniłam kilka błędów, które trzeba wyeliminować. Na szczęście nie miały one wpływu na wynik. Amerykanka na pewno jest zawodniczką ambitną, techniczną i pojedynek mógł się podobać, bo był czysty i czytelny – mówiła Sandra Drabik, która w niedzielę spotka się w ćwierćfinale z Serbką Niną Radovanović.

Od 1/4 finału udział w zawodach zaczną Natalia Rok (54kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg). Niestety do ćwierćfinału nie udało się awansować Angelice Krysztoforskiej (51kg), która przegrała z Greczynką Aikaterini Koutsogeorgopoulou i Agacie Kaczmarskiej (75kg) – porażka ze Szwedką Love Holgersson.

Dzisiaj boksowało także 2 reprezentantów Polski w 1/16 finału - trenujący na co dzień w angielskim Sheffield Ryszard Lewicki (75kg) spotkał się z utytułowanym Kazachem walczącym w reprezentacji Azerbejdżanu Kamranem Shakhsuvarly. Ten zawodnik to wicemistrz Europy 2017, brązowy medalista Igrzysk w Rio de Janeiro i brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2017 roku. W piątek walczył też Dorian Mospinek (56kg) z Amerykaninem Davidem Navarro.

- Ryszard Lewicki przegrał z medalistą wielkich imprez 1:4, ale po bardzo wyrównanym pojedynku. Mimo porażki, jestem zadowolony z jego postawy. Dorian Mospinek uległ jednogłośnie rywalowi z USA – powiedział trener reprezentacji Ireneusz Przywara.

Jutro na sofijskim ringu boksować będą Damian Durkacz (64kg), mający już jedno zwycięstwo Filip Wąchała (69kg) oraz Michał Soczyński (91kg). Polacy wystąpią w 1/8 finału.

filip_wchaa_1.jpg

Filip Wąchała (69kg) wygrał z Brazylijczykiem Fernando Luiz Da Silva 3:2 w 1/16 finału turnieju „Strandżata”, który rozpoczął się w Sofii. Jutro o awans do ćwierćfinału Polak będzie walczył z Bułgarem Petarem Draganovem, który miał wolny los.

Drugi z polskich zawodników walczących w czwartek na sofijskim ringu Piotr Szczukowski (81kg) przegrał 0:5 z Khalilem Coe, brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych.

Rywal Piotra Szczukowskiego w finale ubiegłorocznych zawodów w niemieckim Halle znokautował w 1 rundzie Mistrza Igrzysk w Rio i 4-krotnego Mistrza Świata Kubańczyka Julio Cesara de la Cruza.

Niestety w 1 dniu 70 edycji turnieju "International Boxing Tournament Strandja 2019″ nie powiodło się 3 polskim pięściarkom – Aneta Rygielska (60kg) uległa mistrzyni USA Rashidzie Ellis 1:4, Natalia Marczykowska (69kg) przegrała 0:5 z Tajwanką Chen Nien-Chin, aktualną Mistrzynią Świata Seniorek, a debiutująca w seniorskiej kategorii 69kg Elżbieta Wójcik została pokonana 0:5 przez Rosjankę Elmirę Azizovą.

W piątek 15 lutego będzie walczyło 5 Biało-Czerwonych – w 1/16 finału Dorian Mospinek (56kg) i trenujący na co dzień w angielskim Sheffield Ryszard Lewicki (75kg) oraz w 1/8 finału Sandra Drabik (51kg), Angelika Krysztoforska (51kg) i Agata Kaczmarska (75kg).

W sobotę 16 lutego turniej zaczną Damian Durkacz (64kg) i Michał Soczyński (91kg) w 1/8 finału, a w niedzielę 17 lutego Natalia Rok (54kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg) w ćwierćfinale.

Program kolejnych walk Polaków:

56kg Dorian Mospinek - David Navarro (USA) 1/16 finału, 15 lutego

64kg Damian Durkacz - Ashish (Indie) lub Volkan Gokcek (Turcja) 1/8 finału, 16 lutego

75kg Ryszard Lewicki - Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 1/16 finału, 15 lutego

91kg Michał Soczyński - Naman Tawarn (Indie) 1/8 finału, 16 lutego

 

51kg Sandra Drabik - Heaven Garcia (USA) 1/8 finału, 15 lutego

51kg Angelika Krysztoforska – Aikaterini Koutsogeorgopoulou (Grecja), 1/8 finału, 15 lutego

54kg Natalia Rok - Zeyana Pitesa (Chorwacja) lub Iuiya Coroli (Mołdawia) ćwierćfinał, 17 lutego

75kg Agata Kaczmarska - Love Holgersson (Szwecja) 1/8 finału, 15 lutego

75kg Aleksandra Smuklerz – Flavai Figueiredo (Brazylia) lub Naomi Graham (USA) ćwierćfinał, 17 lutego

 

l_piotrowski_1.jpg

- Jesteśmy za organizowaniem Mistrzostw Europy w każdym roku - mówi prezes Polskiego Związku Bokserskiego Leszek Piotrowski przed Kongresem europejskiej konfederacji EUBC w Moskwie.

- Co 2 lata, w tych samych sezonach, organizowane są obecnie Mistrzostwa Świata i Europy mężczyzn oraz kobiet. W tej sytuacji mamy sezony, w których brakuje najważniejszej imprezy sezonu. Budowanie formy na imprezy mistrzowskie będące w dość krótkim odstępie czasu, a potem bardzo długa przerwa nie są korzystne dla pięściarzy i pięściarek. Dlatego mam nadzieję, że w Moskwie zostanie przegłosowana zmiana i Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet będą rozgrywane w każdym roku - powiedział Leszek Piotrowski.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Rosji - mężczyźni walczyć będą we wrześniu w Jekaterynburgu na Uralu, a kobiety w październiku w Ulan-Ude na Syberii. Wcześniej, pod koniec czerwca rozegrane zostanę Igrzyska Europy w Mińsku na Białorusi.

Wieloletni trener reprezentacji Biało-Czerwonych, która odnosiła wielkie sukcesy w pierwszej dekadzie XXI wieku, będzie uczestniczył w Kongresie EUBC z wiceprezesem PZB ds. zagranicznych Romanem Ślagowskim.

- Mamy nadzieję, że otrzymamy informacje dotyczące systemu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Czas nagli, wszyscy się niecierpliwią, a dotychczas brak konkretów dotyczących wielu tematów, począwszy również od liczba kategorii wagowych - mówi Leszek Piotrowski.Wcześniej pojawiły się wiadomości dotyczące ograniczenia kategorii męskich z 10 do 8.

- Z tego co wiemy jest wiele federacji, np. Meksyku czy azjatyckich, którym szczególnie zależy na utrzymaniu najniższych wag, bowiem w nich odnoszą sukcesy. Zobaczymy jak ta sprawa się rozwinie, na dziś Turniej im. Feliksa Stamma na przełomie kwietnia i maja rozgrywany będzie w 10 kategoriach wagowych - powiedział Leszek Piotrowski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.