72526647_3697125746980346_2937974161240227840_n.jpg

Złote medalistki tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorek Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) i Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka) awansowały do finału rozgrywanych w Wałczu VIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet.

W kategorii 75kg Aleksandra Smuklerz wygrała z Laurą Kowalską (BKS Olimp Szczecin) 5:0, a o złoto będzie walczyła jutro ze swoją koleżanką klubową Natalią Marczykowską, która pokonała Żaklinę Lasoń (DKB Dąbrowa Górnicza) 5:0.

W tym roku Aleksandra Smuklerz zdobyła we Władykaukazie srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze 81kg. Rok temu w zawodach tej rangi Rumunii srebro wywalczyła Natalia Marczykowska (69 kg), która z kolei w 2017 roku sięgnęła po brąz Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Indiach.

Broniąca tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski i jednocześnie złota medalistka MP Seniorek w kategorii +81kg Aneta Gojko wygrała w półfinale w Wałczu w 3 rundzie z Magdaleną Nowicką (niestowarzyszona), zaś Patrycja Braun (MLKS Sparta Złotów) pokonała walkowerem Inez Jóźwiak (KS Korona Wałcz).

Z grona aktualnych wicemistrzyń kraju seniorek, w piątek o złoto w MMP rywalizować będą Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) 64kg oraz Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) i Angelika Krysztoforska (Global Boxing Tarnów) w wadze 51kg. W Grudziądzu Olga Michalska zdobyła srebro w kat. 48kg.

W pozostałych finałach spotkają się 48kg Natalia Żygadło (Boks Team Oława) – Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice), 54kg Ewa Białas (AB Roberta Gortata Jaworzno) – Zuzanna Jankowiak (Sporty Walki Gostyń), 57kg Anna Góralska (KS Korona Wałcz) – Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice), 60kg Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) – Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin), 64kg Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin) - Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok), 69kg Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz).

Attachments:
File
Download this file (Wyniki walk 17.10.2019.pdf)Wyniki walk 17.10.2019.pdf
72477599_2394737040624134_8373449097612361728_o.jpg

Anna Góralska (KS Korona Wałcz) wygrała z Natalią Antczak (BKS Skorpion Szczecin) i awansowała do półfinału kategorii 57kg VIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet, które odbywają się w Wałczu. W środę odbyły się walki ćwierćfinałowe.

W czwartkowym pojedynku, którego stawką będzie awans do finału, Anna Góralska spotka się z Klaudią Simsak (JKB Jawor Team Jaworzno), która pokonała Karolinę Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice). W drugiej parze 1/2 finału zmierzą się Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice) i Żaklina Kociołek (RKS Łódź).

Tytułu wywalczone rok temu w Wałczu broni miejscowa zawodniczka Anna Góralska. W Młodzieżowych MP zwyciężała również w latach 2015-2017 na ringu w Grudziądzu w wadze 54kg. Teraz przed własną publicznością ma szansę na 5 złoto. W ubiegłym roku została Młodzieżową Wicemistrzynią Europy w Rumunii, a także wystartowała w ME Seniorek w Bułgarii.

W niższej kategorii 54kg obrończynią tytułu jest Ewa Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno). W czwartkowym pojedynku półfinałowym będzie walczyła z pięściarką KS Wisła Tczew Karoliną Biskup. Natomiast Oliwia Wiśniewska (KS Korona Wałcz) spotka się z Zuzanną Jankowiak (Sporty Walki Gostyń).

W 1 rundzie zakończyły się wszystkie środowe walki ćwierćfinałowe w wadze 69kg. Zwycięstwa odniosły Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice), Natalia Kaszyca, Aleksandra Kondej (obie BKS Skorpion Szczecin) i Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz).

5d6e336899e6c_o_large.jpg

Reprezentacja Polski przygotowuje się w COS OPO w Zakopanem do VII Memoriału Leszka Drogosza, który w dniach 20-26 października odbędzie się w Kielcach. Część kadrowiczów udaje się zaś do Chin na Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe (CISM).

- W poprzednim tygodniu przebywałem na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ciechocinku, gdzie wynotowałem sporo nazwisk ciekawych pięściarzy. Dla mnie najważniejsze było co już potrafią, jak poruszają się, jak reagują w różnych sytuacjach ringowych. Niektórzy z nich już są w Zakopanem, a mam nadzieję, że kolejni będą trenować z nami na kolejnych zgrupowaniach kadry. Chciałbym spotkać się z trenerami klubowymi podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Opolu i omówić zasady współpracy - mówi Ivan Juszczenko, selekcjoner kadry narodowej.

W COS OPO w Zakopanem trenują obecnie Maciej Jóźwik, Radomir Obruśniak, Damian Durkacz, Daniel Piotrowski, Sebastian Wiktorzak, Konrad Kaczmarkiewicz, Damian Knyba, Oskar Safaryan, Aleksander Stawirej.

- Niestety nie wszyscy mogli stawić się na obozie, np. Michał Soczyński doznał kontuzji ręki podczas MMP i konieczne są szczegółowe badania - dodał trener.

Biało-Czerwoni w przyszłym tygodniu startować będą w turnieju pamięci Leszka Drogosza, 3-krotnego Mistrza Europy i brązowego medalisty olimpijskiego z Rzymu. Z kolei druga grupa reprezentantów będzie rywalizowała w zawodach żołnierzy w chińskim Wuhan.

W składzie znaleźli się - szer. Jakub Słomiński (49kg), szer. rez. Jarosław Iwanow (57kg), szer. rez. Mateusz Polski (64kg), st. szer. Mateusz Kostecki (69kg), szer. rez. Daniel Gołębiewski (75kg), szer. rez. Daniel Adamiec (81kg), szer. Tomasz Kiernozek (91kg), szer. rez. Adam Kulik (+91kg).

- W dniach 6-10 listopada mamy zaplanowany udział w turnieju w Skopje, a następnie wspomniane MP w Opolu, gdzie liczę na bardzo dobry występ seniorów oraz młodzieżowców, których oglądałem w Ciechocinku. Zawodnicy liczący po 19-20 lat to przyszłość polskiego boksu i już dziś trzeba przygotowywać się do Igrzysk w Paryżu. Oczywiście w tym momencie priorytetem są kwalifikacje olimpijskie do Tokio. Pierwszy turniej odbędzie się w marcu w Anglii, a następny w maju we Francji - powiedział Ivan Juszczenko.

MMPK-2019-plakat-web.jpg

W pierwszym dniu VIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet odbyło się osiem walk eliminacyjnych. Aż siedem z nich zakończyło się jednomyślnymi werdyktami sędziowskimi. Poznaliśmy nazwiska wszystkich ćwierćfinalistek.

W jedynym wtorkowym pojedynku zakończonym przed czasem w kategorii 60kg Lidia Wojszkun (KS Copacabana Konin) pokonała w 2 rundzie Dominikę Kowalska (KS SAKO Gdańsk). W walce o medal Lidia Wojszkun spotka się z Marią Grabowską (GUKS Carbo Gliwice), która dziś pokonała Julię Maciaszek (ŁKS Boks Łódź).

Łącznie do turnieju zgłosiło się 70 zawodniczek z 31 klubów reprezentujących 12 Okręgowych Związków Bokserskich. Najwięcej pięściarek startuje w kategoriach 60kg - 11, 51kg i 75kg - po 10, 57kg - 9, 69kg - 8.

Szansę na obronę tytułów wywalczonych rok temu również w Wałczu mają w wadze 54kg Ewa Białas (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno), 57kg Anna Góralska (KS Korona Wałcz) i +81kg Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka).

W kat. 75kg ciekawie zapowiada się rywalizacja z udziałem m.in. Aleksandry Smuklerz i Natalii Marczykowskiej (obie BKS Radomiak Radom). W ćwierćfinale 51kg spotkają się Angelika Krysztoforska (Niestowarzyszona) i Aleksandra Mądraszewska (KB Bombardier Gdynia).

Organizatorami zawodów są Polski Związek Bokserski, Zachodniopomorski Okręgowy Związek Bokserski, Klub Sportowy „Korona Wałcz", Pomorze Zachodnie, Urząd Miasta Wałcz oraz Powiat Wałecki. Walki rozgrywane są w hali SP ul. Marii Konopnickiej 2. W środę odbędą się ćwierćfinały, w czwartek półfinały, a w piątek finały.

72998459_2549596648456780_7006854593527152640_n.jpg

- Najbardziej zadowolony jestem z walki finałowej, w której zrewanżowałem się Ryszardowi Lewickiemu za ubiegłoroczną porażkę w eliminacjach – mówi Rafał Wołczecki, złoty medalista kategorii 75kg i najlepszy bokser XXVII Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Ciechocinku.

W pojedynku o złoty medal Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław) pokonał niejednogłośnie na punkty Ryszarda Lewickiego (BKS Skorpion Szczecin) 3:2.

- Plan był taki, aby cały czas boksować konsekwentnie i nie dawać rozkręcać się rywalowi i i nie pozwolić mu walczyć z dystansu. Bardzo się cieszę ze złotego medali, jestem cały i zdrowy, nie mam żadnych kontuzji. W poprzedniej edycji MMP spotkaliśmy się z Ryszardem w pierwszej rundzie, ponieważ Lewicki nie był rozstawiony. Nie byłem wtedy w tak dobrej formie jak teraz - powiedział Rafał Wołczecki.

Na ringu w Ciechocinku wrocławianin wygrał kolejno z Kacprem Jędrasikiem (BKS Olimp Szczecin) w 1 rundzie, w ćwierćfinale z Marcelem Wankowski (KB Champion Włocławek) w 1 rundzie i w półfinale Mateuszem Pawłowskim (Nowohucki Klub Bokserski) 5:0.

- Poprzednio w finale MMP wystąpiłem w 2017 roku w Koninie. W pojedynku półfinałowym pokonałem Daniela Adamca 4:1, a o złoto przegrałem z Bartkiem Gołębiewskim 1:4. W mistrzostwach seniorów nie miałem dotąd medalu, półtora roku temu w Karlinie doznałem kontuzji i nie wyszedłem do walki ćwierćfinałowej z Rafałem Perczyńskim – przyznał.

Złoty medalista MMP 2019 znany jest z bardzo silnego uderzenia. - Mam taki styl, gdy jest możliwość staram się kończyć przed czasem. Siła ciosu wynika chyba z genetyki, ale faktycznie dużo pojedynków wygrywałem przed upływem regulaminowego czasu lub były liczenia przeciwników, np. dwa razy Daniel Adamiec - stwierdził.

Rafał Wołczecki trenuje boks od 7 lat, najpierw u Mariusza Cendrowskiego, a po jego bardzo poważnym wypadku samochodowym w 2016 roku, przeniósł się do trenerów Krzysztofa Wrońskiego i Katarzyny Czuby Wrońskiej.

- Codzienne treningi łączę z pracę zawodową jako operator dźwigu. Po 10 godzinach pracy na budowie jestem zmęczony, ale mam w sobie wielką chęć i motywację, dlatego udaję się prosto na trening. W domu jestem dopiero wieczorem. Przed zawodami mistrzowskimi biorę urlop i przy okazji podziękowania dla szefa Jerzego Zymroza za możliwość pogodzenia obowiązków w pracy z pięściarstwem. Bardzo mocni wspierają mnie trenerzy oraz moja rodzina i sympatia Ania, którzy wierzą we mnie i pomagają w realizacji sportowych marzeń – dodał Rafał Wołczecki.

W listopadzie zawodnik UKS Adrenalina Boks Club Wrocław wystąpi w Mistrzostwach Polski Seniorów w Opolu, gdzie być może znów spotka się z Ryszardem Lewickim, czy Bartoszem Gołębiewskim.

72338330_1478280098977963_4093410425033457664_n.jpg
Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) po raz 4 z rzędu, a pierwszy w wadze 52kg, zwyciężył w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. W finale XXVII edycji w Ciechocinku pokonał Daniela Surowca (KS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Najlepszym bokserem wybrano Rafała Wołczeckiego (UKS Adrenalina Boks Club Wrocław), zwycięzcę kat. 75kg.
 
- Trzy walki w tym turnieju wygrałem w pierwszej rundzie i to już moje czwarte złoto w kategorii młodzieżowców – mówi Jakub Słomiński, który w finale był po raz pierwszy w  2015 roku, ale przegrał z Dawidem Jagodzińskim. Po trzy złota sięgnął w 49kg.
 
Już za kilka dni Jakub Słomiński wraz z reprezentacją Polski wyjeżdża na Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe (CISM) w chińskim Wuhan. – W Azji wystartuję w wadze 49kg – dodał.
 
Oprócz niego tytuły obronili ćwierćfinalista Igrzysk i Mistrzostw Europy w Mińsku Damian Durkacz (63kg) oraz Łukasz Zyguła (69kg) i Sebastian Wiktorzak (81kg).
 
W finale wagi 75kg Ryszard Lewicki przegrał z Rafałem Wołczeckim 2:3, a chyba jeszcze większą niespodzianką jest porażka kadrowicza Aleksander Stawirej (+91kg) z Damianem Knybą.
 
Rafał Wołczecki, srebrny medalista tych zawodów z 2017 roku, został wybrany najlepszym pięściarzem turnieju w Ciechocinku.
 
Złoty medal w wadze 57kg wywalczył Ucha Maisuradze, a w 81kg zdobył Sebastian Wiktorzak.
 
Wyniki finałów (zwycięzcy na pierwszym miejscu)
52kg Jakub Słomiński – Daniel Surowiec RSC 1
57kg Ucha Maisuradze – Damian Szczepański 5:0
63kg Damian Durkacz – Dominik Palak 5:0
69kg Łukasz Zyguła - Karol Łapawa 4:1
75kg Rafał Wołczecki - Ryszard Lewicki 3:2
81kg Sebastian Wiktorzak – Vitalii Burlak 5:0
91kg Michał Soczyński – Konrad Kaczmarkiewicz 4:1
+91kg Damian Knyba - Aleksander Stawirej 4:1
plakat.jpeg
Aż siedmiu obrońców tytułu, choć niektórzy w innych kategoriach lub ze zmienionymi limitami, awansowało do sobotnich finałów XXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ciechocinku.
 
Szansę na kolejne, co najmniej 2 złoto z rzędu będą mieli w kolejności - Jakub Słomiński (52kg), Damian Durkacz (63kg), Łukasz Zyguła (69kg), Ryszard Lewicki (75kg), Sebastian Wiktorzak (81kg), Konrad Kaczmarkiewicz (91kg) i Aleksander Stawirej (+91kg).
 
Pewne jest, że nowego Młodzieżowego Mistrza Polski poznamy w wadze 57kg – o tytuł walczyć będą Ucha Maisuradze i Damian Szczepański.
 
W piątkowych półfinałach zanotowano 12 werdyktów punktowych, 3 zwycięstwa przed czasem i 1 walkower. Damian Durkacz wygrał przez RSC w 1 rundzie z Albertem Orłem, Jakub Słomiński także w 1 rundzie pokonał Tomasza Kamińskiego, a trzecim pojedynkiem zakończonym w 1 rundzie było starcie Aleksandra Stawireja z Piotrem Łączem.
 
W sobotę w Ciechocinku dojdzie tylko do jednej powtórki finału z 2018 roku z Sulejowa. W kategorii superciężkiej Aleksander Stawirej ponownie zmierzy się z Damianem Knybą. W poprzedniej edycji MMP walka tych zawodników zakończyła się dyskwalifikacją Damiana Knyby w 3 rundzie.
 
Najwięcej swych przedstawicieli w finałach mają kluby SAKO Gdańsk i Skorpion Szczecin. Z SAKO zobaczymy w ringu Uchę Maisuradze, Dominika Palaka, Łukasza Zygułę i Vitaliia Burlaka, a ze Skorpiona – Ryszarda Lewickiego, Sebastiana Wiktorzaka i Konrada Kaczmarkiewicza.
 
Pary finałowe
52kg Jakub Słomiński – Daniel Surowiec
57kg Ucha Maisuradze – Damian Szczepański
63kg Damian Durkacz – Dominik Palak
69kg Łukasz Zyguła - Karol Łapawa
75kg Ryszard Lewicki – Rafał Wołczecki
81kg Sebastian Wiktorzak – Vitalii Burlak
91kg Michał Soczyński – Konrad Kaczmarkiewicz
+91kg Aleksander Stawirej – Damian Knyba
71933545_688883124959140_7611254335724322816_nOWY.jpg

 

Jakub Słomiński (52kg), Damian Durkacz (63kg), Konrad Kaczmarkiewicz (91kg) - to tylko niektórzy z czołowych pięściarzy, którzy ćwierćfinałowe walki wygrali przed czasem i zapewnili sobie medale w XXVII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Ciechocinku.

Ubiegłoroczny zwycięzca turnieju w wadze 49kg Jakub Słomiński (triumfował także w 2016 i 2017 roku) spotka się w półfinale z Tomaszem Kamińskim. W czwartkowych pojedynkach 1/4 finału obaj wygrali w 1 rundzie, odpowiednio z Mateuszem Pawlakiem i Karolem Świderskim. Drugą parę 1/2 finału utworzą srebrny medalista MMP 2018 Daniel Surowiec i Aron Kolasiński.

Triumfator z zeszłego roku w kategorii 64kg Damian Durkacz pokonał w 3 rundzie Michała Akoto-Ampaw i w półfinale spotka się z Albertem Orłem. Jeśli pięściarz z Knurowa, ćwierćfinalista czerwcowych Mistrzostw i Igrzysk Europy odniesienie trzecie zwycięstwo na ringu w Ciechocinku, w finale zmierzy się z Dominikiem Palakiem albo Jakubem Szydełko.

Bardzo ciekawie zapowiada się decydująca faza rywalizacji w wadze 75kg. Obrońca tytułu Ryszard Lewicki zwyciężył dzisiaj Konrada Kozłowskiego i w półfinale skrzyżuje rękawice z Tomaszem Chmielem. W drugim pojedynku półfinałowym Rafał Wołczecki, srebrny medalista tego turnieju z 2017 roku, będzie boksował z Mateuszem Pawłowskim.

W kategorii ciężkiej medal ma zapewniony pięściarz gospodarzy Jakub Szmajda, ale w półfinale czeka go bardzo trudne zadanie w postaci walki z broniącym tytułu mistrzowskiego, kadrowiczem Michałem Soczyńskim. Przed czasem w ćwierćfinałach triumfowali Konrad Kaczmarkiewicz i Kamil Ślendak.

W drugiej serii walk 1/4 finału wygrywali m.in. młodzieżowi mistrzowie z 2008 roku Łukasz Zyguła (69kg), Sebastian Wiktorzak (81kg) i Aleksander Stawirej (+91kg). Jeśli w półfinale Aleksander Stawirej pokona Piotra Łącza, w finale ponownie może spotkać się z Damianem Knybą, o ile ten upora się ze srebrnym medalistą w wadze ciężkiej Aleksandrem Celejewskim.

Attachments:
File
Download this file (Wyniki walk 10.10.2019.pdf)Wyniki walk 10.10.2019.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.