MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA: AWANS SANDRY KRUK DO PÓŁFINAŁU

Medalistka Mistrzostw Świata i Europy Sandra Kruk (57kg) awansowała do półfinału XIV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach.
 
W poniedziałkowej walce ćwierćfinałowej Wicemistrzyni Świata z 2012 roku i brązowa medalistka ME z 2019 roku wygrała 3:2 z uczestniczką ubiegłorocznych MŚ w New Delhi Angielką Ellie Scothey. W środowym półfinale Sandra Kruk spotka się z Brazylijką Jucielen Romeu, którą pokonała w maju w półfinale Grand Prix w czeskim Usti nad Łabą. Dziś na Śląsku Brazylijka wygrała z Ukrainką Anastasiją Kovalchuk 4:1.
 
W drugim półfinale wagi 57kg zmierzą się Ukrainka Snizhana Kholodkova i Niemka Ramona Graff. W poniedziałek Ukrainka pokonała Karolinę Tracz RSC 2, a Niemka zwyciężyła w walce z Julią Kurowską 5:0.
 
W 1/8 finału kategorii 69kg Natalia Barbusińska była wyraźnie lepsza od Angielki Georgii O’Connor 5:0, a we wtorkowym ćwierćfinale powalczy z Węgierką Vivien Budai. W innych pojedynkach Natalia Marczykowska spotka się z Brazylijką Beatriz Soares, Anna Bilous z Niemką Nadine Apetz i Patrycja Borys z Ukrainką Mariią Siedaia.
 
Polki boksowały w poniedziałek także w grupie kadetek. W ćwierćfinałach wagi 48kg Izabela Iwaniuk wygrała z Emilią Dadas 4:1, Gabriela Migda przegrała z Węgierką Laurą Kovacs 0:5, a Alexas Kubicki pokonała Amerykankę Jadalie Medeiros. W półfinałach Izabela Iwaniuk z Nikolą Maksymowicz i Alexas Kubicki z Laurą Kovacs. Obie walki 11 września.
 
W kat. 52kg odbyły się dwa ćwierćfinały kadetek – Natalia Graś wygrała z Węgierką Tifani Lukacs 4:1 i Aneta Temich uległa Niemce Marii Avram 0:5. Zwyciężczynie zmierzą się w środowym półfinale. Drugą parę utworzyły rozstawione Julia Szermeta i Reina Tellez ze Stanów Zjednoczonych.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.