MISTRZOSTWA ŚWIATA KOBIET: KONTUZJA KOLANA ELŻBIETY WÓJCIK

Z powodu kontuzji lewego kolana Elżbiecie Wójcik (Klub Bokserski Karlino) nie udało się dokończyć dzisiejszej walki w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Niestety do najlepszej ósemki turnieju w Ulan Uda nie awansowała także Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra).

W pierwszej serii pojedynków w 1/8 finału Kinga Szlachcic (57kg) spotkała się z utytułowaną Lin Yu-Ting z Tajwanu. Azjatka jest rozstawiona z „jedynką”, w tamtym roku została Mistrzynią Świata w wadze 54kg. W walce z faworytką nasza reprezentantka przegrała 0:5 (26-30, 27-30, 27-30, 26-30, 27-30).

W godzinach popołudniowych czasu miejscowego na ring wyszła Elżbieta Wójcik (75kg), która zdobywała medale w dwóch tegorocznych wielkich imprezach międzynarodowych. Najpierw sięgnęła po brąz w Igrzyskach Europy na Białorusi, a następnie wywalczyła srebro w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii. W Rosji miała nadzieję na sukces w Mistrzostwach Świata, chociaż tuż przed zawodami spotkała się ją ogromna tragedia rodzinna.

Dzisiejsza walka z Litwinką Ivetą Lesinskyte trwała tylko 2 minuty i 45 sekund. Pod koniec 1 rundy Elżbieta Wójcik doznała urazu lewego kolana i z grymasem na twarzy upadła na matę. Z pomocą lekarza i sędziego udało się jej dość do narożnika. Niestety został ogłoszony werdykt RSC-I (kontuzja).

W środę w 1/8 finału boksować będą Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) i Mistrzyni Igrzysk Europy Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa). Aneta Rygielska w wadze 60kg spotka się z Irlandką Amy Sarą Broadhurst, a Karolina Koszewska w kategorii 69kg spotka się ze Shakhnozą Yunusovą z Uzbekistanu.

Wcześniej z MŚ odpadła Natalia Rok (51kg, LKS Myszków).