MMP W CIECHOCINKU: MICHAŁ SZOT ZNOKAUTOWAŁ DAMIANA WIŚNIEWSKIEGO

Michał Szot, trenowany przez Krzysztofa Szota (zbieżność nazwisk) znokautował w 2 rundzie Damiana Wiśniewskiego (KB Zagłębie Konin) i awansował do ćwierćfinału wagi superciężkiej XXVII Indywidualne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Ciechocinku.

O medal bokser LKS Myszków będzie walczył z Piotrem Łączem (KB Puncher Cieszyn), który wygrał 5:0 z Oskarem Safarianem (BKS Concordia Knurów).

W innych ćwierćfinałowych pojedynkach wagi +91kg kadrowicz Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) spotka się z Pawłem Sajdą (Imperium Boxing Wałbrzych), Aleksander Celejewski (BKS Radomiak Radom) z Marcinem Gołębiewskim (KB Champion Włocławek) i Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) z Grzegorzem Orzechowskim (BKS Olimp Szczecin).

Bardzo ciekawie zapowiada się walka w kategorii ciężkiej (91kg). Broniący tytułu Michał Soczyński (KS PACO Lublin), uczestnik niedawnych Mistrzostw Świata Seniorów, pokonał w 1 rundzie Christiana Kurzaja (KS Prosna Kalisz). W ćwierćfinale jego rywalem będzie Kacper Nowicki (Boxing Team Szamotuły), który wygrał 5:0 z Jakubem Stępińskim (WKS Bombardier Wrocław).

Innym z kandydatów do złotego medalu jest Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin), który w pierwszym występie jednogłośnie wypunktował Jana Majewskiego (KB Legia Warszawa). Stawką kolejnego pojedynku będzie medal MMP, a zmierzy się w nim z innym zawodnikiem ze Szczecina Andrushą Vakaliukiem (BKS Olimp).

Już drugie zwycięstwo w wadze 69kg odniósł obrońca tytułu Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk). Tym razem triumfował w walce z Kornelem Kostrzewskim (WKB Start Włocławek) 5:0. Trzecim przeciwnikiem pięściarza z Trójmiasta będzie Paweł Obuchowicz (MOS Zatoka Braniewo).

We wtorek wyłonieni zostali także np. wszyscy uczestnicy 1/8 finału w wagach 63kg oraz 75kg. W tej wyższej tytułu broni Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin). Jego ćwierćfinałowy przeciwnik to Paweł Smagieł (KS Bombardier Gdynia).

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.