VIII MMP KOBIET W WAŁCZU: W FINAŁACH DWIE MISTRZYNIE POLSKI SENIOREK

Złote medalistki tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorek Aleksandra Smuklerz (BKS Radomiak Radom) i Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka) awansowały do finału rozgrywanych w Wałczu VIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet.

W kategorii 75kg Aleksandra Smuklerz wygrała z Laurą Kowalską (BKS Olimp Szczecin) 5:0, a o złoto będzie walczyła jutro ze swoją koleżanką klubową Natalią Marczykowską, która pokonała Żaklinę Lasoń (DKB Dąbrowa Górnicza) 5:0.

W tym roku Aleksandra Smuklerz zdobyła we Władykaukazie srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wadze 81kg. Rok temu w zawodach tej rangi Rumunii srebro wywalczyła Natalia Marczykowska (69 kg), która z kolei w 2017 roku sięgnęła po brąz Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Indiach.

Broniąca tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski i jednocześnie złota medalistka MP Seniorek w kategorii +81kg Aneta Gojko wygrała w półfinale w Wałczu w 3 rundzie z Magdaleną Nowicką (niestowarzyszona), zaś Patrycja Braun (MLKS Sparta Złotów) pokonała walkowerem Inez Jóźwiak (KS Korona Wałcz).

Z grona aktualnych wicemistrzyń kraju seniorek, w piątek o złoto w MMP rywalizować będą Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok) 64kg oraz Olga Michalska (KS Ziętek Team Kalisz) i Angelika Krysztoforska (Global Boxing Tarnów) w wadze 51kg. W Grudziądzu Olga Michalska zdobyła srebro w kat. 48kg.

W pozostałych finałach spotkają się 48kg Natalia Żygadło (Boks Team Oława) – Tatiana Pluta (Star 1926 Starachowice), 54kg Ewa Białas (AB Roberta Gortata Jaworzno) – Zuzanna Jankowiak (Sporty Walki Gostyń), 57kg Anna Góralska (KS Korona Wałcz) – Barbara Grabowska (GUKS Carbo Gliwice), 60kg Mirela Balcerzak (BKS Skorpion Szczecin) – Daria Puszka (UKS Berej Boxing Lublin), 64kg Katarzyna Szarańska (BKS Skorpion Szczecin) - Patrycja Borys (BKS Hetman Białystok), 69kg Anna Bilous (06 Kleofas AZS AWF Katowice) – Angelika Sobala (KS Ziętek Team Kalisz).