Mistrz Polski Juniorów Michał Jarliński – postaram się wykorzystać szansę

Urodzony w 2001 roku Michał Jarliński (69kg) jest najmłodszym naszym bokserem uczestniczącym w zgrupowaniu kadry narodowej seniorów w Nadvirnej. – Postaram się wykorzystać szansę – mówi 2-krotny Mistrz Polski Juniorów i były Mistrz Polski Kadetów.

Na Ukrainie reprezentacja Biało-Czerwonych przygotowuje się do zbliżającego się turnieju „Strandja” w Sofii i – przede wszystkim – do marcowych kwalifikacji olimpijskich. Turniej odbędzie się w Londynie. W wadze 69kg trener Ivan Juszczenko powołał dwóch zawodników – Michała Jarlińskiego i Młodzieżowego Mistrza Polski Łukasza Zygułę.

- Wcześniej byłem klubowym obozie na Ukrainie z trenerem Jarosławem Przygodą. Teraz mam okazję uczestniczyć w seniorskim zgrupowaniu. Najważniejszą różnicą w porównaniu do juniorów jest możliwość sparowania z zawodnikami z innych państw. A jeśli chodzi o współpracę z selekcjonerem naszej reprezentacji, wiem czego ode mnie oczekuje Ivan Juszczenko. Postaram się wykorzystać szansę – powiedział pięściarz KB Champion Włocławek.

W polskim boksie olimpijskim pokazuje się coraz więcej bardzo utalentowanych młodych zawodników. Po 20 lat mają złoci medaliści MP Seniorów w Opolu Damian Durkacz (63kg) i Oskar Safaryan (+91kg). Na zgrupowaniu najmłodszy obecnie jest Michał Jarliński.

- Myślę, że na dziś rywalizacja między mną a Łukaszem Zygułą jest wyrównana. Kilka rund sparingów mieliśmy w COS Cetniewo, teraz pracujemy w Nadvirnej. Mam nadzieję, że dobrze zaboksuję w seniorskim debiucie, jakim będzie turniej międzynarodowy w Bułgarii – dodał Michał Jarliński, wybierany najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Kadetów w 2017 roku w Pułtusku (63kg) oraz Mistrzostw Polski Juniorów w 2018 i 2019 roku (69kg).

W wadze 69kg w kadrze narodowej jest też 2-krotny z rzędu Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła (SAKO Gdańsk). - Nie miałem jeszcze możliwości udziału w mistrzostwach młodzieżowych ze względu na wiek. Z pewnością jednak trener reprezentacji Ivan Juszczenko będzie patrzył na nasze starty międzynarodowe, na postawę na trwającym zgrupowaniu - przyznał bokser z Włocławka.

W 2019 roku Michał Jarliński stoczył 20 walk, z których wygrał 17. - Cieszy kolejny sukces w Mistrzostwach Polski, ale do pełnej satysfakcji zabrakło medalu z Mistrzostw Europy Juniorów w Sofii - powiedział.

Zgrupowanie na Ukrainie potrwa ponad 2 tygodnie. Bardzo ciekawie wygląda też rywalizacja w wadze 63kg pomiędzy Damianem Durkaczem i Mateuszem Polskim. - Trenujemy z bokserami z Czech i Ukrainy. Siłownia, biegi w górach i technika w parach. Jest mnóstwo zawodników, z którymi można przerobić technikę, co jest dla nas świetne. Taki trening techniczny w parach to 15 rund po 4 minuty z przerwą trwającą 60 sekund. Później będziemy schodzić z obciążeń - mówi Mateusz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2017 i Igrzysk Europy 2015, który wraz z innymi polskimi pięściarzami trenuje pod okiem trenerów Ivana Juszczenko, Marka Chrobaka, Karena Aslaniana i Walery Korniłowa.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.