Turniej "Strandżata": Polki w silnym składzie w Sofii

W silnym, 7-osobowym składzie wystąpią nasze pięściarski w przyszłotygodniowym turnieju "Strandżata" w Sofii. To ważny etap przygotowań do marcowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie.

W wagach olimpijskich (51, 57, 60, 69, 75kg) w bułgarskiej stolicy wystartują następujące zawodniczki Sandra Drabik i Natalia Rok 51kg, Sandra Kruk i Kinga Szlachcic 57kg, Aneta Rygielska 60kg, Karolina Koszewska 69kg i Agata Kaczmarska 75kg.

Tak się złożyło, że nigdy dotąd nie walczyłam w turnieju "Strandżata" w Sofii. W dawnych czasach boksowałam na Węgrzech, ale w Debreczynie - mówi Karolina Koszewska, złota medalistka ubiegłorocznych Igrzysk Europy w Mińsku.

Po raz pierwszy w sofijskich zawodach wystąpi także Kinga Szlachcic. - Na zeszłorocznym turnieju w bułgarskim Botevgradzie wygrałam bardzo ważną walkę z Turczynką Caliskan. Z kolei w czeskim Usti nad Łabą pokonała inną utytułowaną zawodniczkę Bułgarkę Petrovą - przyznała.

Z powyższego składu w tamtym roku sukcesy odnosiły też Aneta Rygielska - Wicemistrzyni Europy, Sandra Kruk - brąz ME oraz w Igrzyskach Europy brąz wywalczyła Sandra Drabik. Na podium obydwu imprez znalazła się Elżbieta Wójcik (75kg), która doznała kontuzji podczas Mistrzostw Świata.

W stolicy Bułgarii walczyć będą Polki i Polacy. W jubileuszowej 70 edycji "International Boxing Tournament Strandja 2019″ brązowe medale zdobyli Damian Durkacz (64kg), Sandra Drabik (51kg) i rozpoczynająca wówczas międzynarodowe starty Natalia Rok (54kg).

Europejskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędą się w dniach 13-23 marca w Londynie. Wcześniej rozegrane zostaną zawody eliminacyjne w strefie Azji i Oceanii (3-14 lutego w chińskim Wuhan) oraz Afryki (20-29 lutego w senegalskim Dakarze). Od 26 marca do 3 kwietnia w Buenos Aires rozgywane będą amerykańskie kwalifikacje.

Zakończeniem rywalizacji o "bilety" do Japonii będzie światowy turniej w Paryżu w dniach 13-24 maja.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.