Turniej „Strandżata: eliminacyjne wygrane Natalii Rok i Karoliny Koszewskiej

Natalia Rok (51kg) wygrała swoją walkę w 1/16 finału, zaś Mistrzyni Igrzysk Europy Karolina Koszewska (69kg) triumfowała w pojedynku 1/8 finału międzynarodowego turnieju „Strandżata” (Strandja) w Sofii.

W pierwszym dniu bułgarskich zawodów Natalia Rok pokonała Rosjankę Snezhanę Ershovą, zaś utytułowana Karolina Koszewska pokonała pięściarkę z Indii Lalitę. Kolejne walki reprezentantki Polski stoczą, odpowiednio, w środę i czwartek.

Wcześniej do 1/8 finału awansowali Kinga Szlachcic (57kg) i Ryszard Lewicki (75kg). Kinga Szlachcic wygrała z Francuzką Sofią Nabet, zaś Ryszard Lewicki pokonał reprezentanta Kosowa Besarta Pirevę.

Niestety przegrywali dziś inni polscy bokserzy w rywalizacji kobiet i mężczyzn: Sandra Drabik (51kg), Agata Kaczmarska (75kg) oraz Jakub Słomiński (52kg), Maciej Jóźwik (57kg), Dominik Palak (63kg), Mateusz Polski (69kg), Łukasz Zyguła (69kg), Bartosz Gołębiewski (75kg), Sebastian Wiktorzak (81kg), Mateusz Goiński (81kg), Michał Soczyński (91kg), Piotr Łącz (+91kg) i Aleksander Stawirej (+91kg).

W środę w 1/8 finału Damian Durkacz (63kg) spotka się z Brazylijczykiem Wandersonem Oliveirą, Ryszard Lewicki z Bułgarem Simeonem Chamovem, a Mateusz Masternak z Francuzem Paulem Omba Biongolo. W tej fazie turnieju rywalką Kingi Szlachcic będzie Szwedka Stephanie Thour, Sandra Kruk (57kg) zmierzy się z Rosjanką Anastasią Glebovą, zaś Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska (60kg) z Mistrzynią Świata Irlandką Kellie Harrington. Natomiast Natalia Rok skrzyżuje rękawice z Amerykanką Fuchs Virginią.

W turnieju Strandżata w Sofii startuje 253 zawodników i zawodniczek z 34 krajów. Biało-Czerwoni przystąpili do tych zawodów po bardzo ciężkich zgrupowaniach w Nadvirnej (mężczyźni) i Zakopanem (kobiety). Dla naszych reprezentantów to start kontrolny przed kolejnymi obozami będącymi następnym etapem przygotowań do marcowych kwalifikacji olimpijskich w Londynie.