Turniej „Strandżata”: Polki z brązowymi medalami na otwarcie sezonu

Kinga Szlachcic (57kg) i Karolina Koszewska (69kg), podobnie jak rok temu Sandra Drabik (51kg), Natalia Rok (54kg) i Damian Durkacz (64kg), zdobyły brązowe medale w „Turnieju Strandżata”. To pierwszy start kontrolny reprezentacji Biało-Czerwonych w sezonie olimpijskim.

W dzisiejszych walkach półfinałowych obie nasze zawodniczki przegrywały na punkty - Kinga Szlachcic z Amerykanką Andreą Mediną, a Mistrzyni Igrzysk Europy w Mińsku Karolina Koszewska z Francuzką Emilie Sonvico.

We wcześniejszych pojedynkach Kinga Szlachcic wygrała z Francuzką Sofią Nabet i Szwedką Stephanie Thour oraz pokonała walkowerem słynną Stanimirę Petrovą. Natomiast Karolina Koszewska zwyciężyła w walkach z Lalitą z Indii i Włoszką Sabriną Er Raqioui.

Do ćwierćfinału kategorii 57kg awansowała Sandra Kruk, zaś w 1/8 finału wystąpiły Natalia Rok 51kg, Aneta Rygielska 60kg. Nie powiodło się natomiast naszym bokserom.

Biało-Czerwoni na zgrupowaniach krajowych i międzynarodowych oraz poprzez starty kontrolne przygotowują się do kwalifikacji do Igrzysk w Tokio. Turniej europejski odbędzie się w marcu w Londynie.