Kadeci zakończyli bardzo pracowite górskie zgrupowanie

 

- Biegi w górach, treningi na nartach biegowych, zajęciach techniczne w sali i sparingi lub sparingi zadaniowe – tak wyglądało 2-tygodniowe zgrupowanie naszej reprezentacji kadetów prowadzonej przez trenera Krzysztofa Szota.

- Chłopaki bardzo solidnie popracowali w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Do tego obyło się bez kontuzji i chorób, dlatego dziś zmęczeni, ale szczęśliwi opuszczamy stolicę polskich Tatr – mówi 8-krotny Mistrz Polski i 4-krotny zwycięzca Memoriału Feliksa Stamma.

Krzysztof Szot przyznał, że młodzi bokserzy z roczników 2004 i 2005 mieli po trzy jednostki treningowe dziennie. Wraz z wychowankiem Henryka Średnickiego, jedynego polskiego Mistrza Świata, zajęcia prowadził Robert Gortat, kolejny były pięściarz kadry narodowej.

- Zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem. Mieliśmy 5 biegów w górach, 5 treningów na nartach biegowych każdy po 2 godziny. Nasz dzień zaczynał się wcześniej, od godziny 7 do 8 rano ćwiczyliśmy technikę bez rękawic, zaś o 11 następna jednostka treningowa we wspomnianym terenie. Później znów technika w rękawicach 10 rund. Na porannych treningach robiliśmy też tarczowanie z zawodnikami, w ciągu dnia chłopaki mieli po trzy sparingi między sobą. Oczywiście jeśli chodzi o najcięższe kategorie wagowe, oni mieli sparingi zadaniowe – powiedział Krzysztof Szot.

2-krotny ćwierćfinalista Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy prowadził treningi z 14-osobową grupą kadetów. Dla tych zawodników najważniejszymi zawodami sezonu będą lipcowe Mistrzostwa Europy w stolicy Gruzji - Tbilisi.

Już w najbliższy piątek Krzysztof Szot z sześcioma pięściarzami udaje się na turniej do Nitry na Słowację, a na początku marca kolejne zawody, tym razem na Węgrzech.

- Pierwsza połowa marca to również zgrupowanie w Wiśle, a następnie chłopaki będą boksowali w turnieju w Bułgarii. Jeśli chodzi o treningi w Wiśle będzie z nami trener Ludwik Buczyński – powiedział pochodzący z okolic Myszkowa Krzysztof Szot, który na międzynarodowych ringach wygrywał z tej klasy pięściarzami co 2-krotny Mistrz Igrzysk Olimpijskich Rosjanin Aleksiej Tiszczenko i były Mistrz i Wicemistrz Świata Włoch Domenico Valentino.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.