Hovhannes Bachkov wśród sparingowych rywali polskich bokserów

 

Utytułowany Ormianin Hovhannes Bachkov to jeden z przeciwników naszych pięściarzy podczas sparingów, które odbywają się na zgrupowaniu na Ukrainie. Biało-Czerwoni trenują w „Sportkompleks - Vulytsya Sportyvna” w miejscowości Nadvirna (Nadwórna).

Podobnie jak w styczniu, również w tym miesiącu selekcjoner polskiej reprezentacji Ivan Juszczenko zaplanował obóz w Nadvirnej, będący przygotowaniami do kwalifikacji olimpijskich. Drugie zgrupowanie potrwa do 20 lutego, a Polacy na co dzień trenują z miejscowymi pięściarzami oraz Ormianami i Czechami.

- Miałem okazję już 2-krotnie sparować z Hovhannesem Bachkovem. Znam się z tym zawodnikiem bardzo dobrze, bowiem w przeszłości rywalizowaliśmy ze sobą w oficjalnych walkach. Wygrałem w meczu międzypaństwowym Polska - Armenia i przegrałem w półfinale Mistrzostw Europy w 2017 roku – mówi Mateusz Polski (KB Karlino).

Hovhannes Bachkov jest złotym medalistą ME 2017 w ukraińskim Charkowie oraz zwyciężył w ubiegłorocznych Igrzyskach Europy i Mistrzostwach Europy w Mińsku na Białorusi. W Mistrzostwach Świata w Hamburgu w 2017 roku i w Jekaterynburgu w 2019 roku wywalczył brązowe medale.

- Sparujemy również z rywalami z Ukrainy i Czech, na koniec zgrupowania są zaplanowane mecze międzypaństwowe. Przed nami jeszcze tydzień ciężkiej pracy oraz pojedynków z mocnymi bokserami. Na tym zgrupowaniu więcej boksujemy i schodzimy z obciążeń – dodał najbardziej utytułowany z polskich zawodników, brązowy medalista Igrzysk Europy w Baku w 2015 roku i ME w 2017 roku.

Polacy trenują z pierwszą kadrą Armenii. Oprócz Hovhannesa Bachkova, złoty krążek ME i IE w Mińsku zdobył Arthur Hovhannisyan w wadze 52kg, a brązowe Karen Tonakanyan 60kg i Gor Nersesyan 81kg. W ćwierćfinale MŚ w Jekaterynburgu był natomiast Arman Darchinyan 75kg.

Do rozpoczęcia europejskich kwalifikacji olimpijskich pozostał miesiąc – w marcu Polki i Polacy walczyć będą o bilety do Tokio na zawodach w Londynie. Obecnie nasza żeńska kadra narodowa przebywa na zgrupowaniu w niemieckim Schwerinie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.