Memoriał Danasa Pozniakasa: trzech Polaków w czwartkowych półfinałach

Oliwier Zamojski (-60kg), Jakub Straszewski (-91kg) i Jakub Domurad (+91kg) wystąpią w walkach półfinałowych XV International “Danas Pozniakas” Youth Boxing Tournament - Memoriału Danasa Pozniakasa w Wilnie. Łącznie w tej fazie turnieju znalazło się 4 polskich juniorów.

W 3 dniu na ringu w stolicy Litwy wystąpiło trzech reprezentantów Polski. - W pojedynku ćwierćfinałowym Jakub Straszewski wygrał na punkty z pięściarzem gospodarzy Gelmiusem Adomkeviciusem. Porażki na punkty ponieśli w ćwierćfinale Beniamin Zarzeczny (-60kg) i w półfinale Igor Terlecki (-75kg). Beniamin Zarzeczny przegrał z Gorkha Akash Ramesh z Indii, natomiast Igor Terlecki z Ukraińcem Illią Tohobytskyi - powiedział trener naszej kadry narodowej juniorów Krzysztof Miałki.

Wcześniej do 1/2 finału awansowali Oliwier Zamojski (-60kg) i Jakub Domurad (+91kg). Obaj będą walczyli o finał w czwartek - Oliwier Zamojski z Ajayem Kumarem z Indii, z kolei Jakub Domurad z innym hinduskim bokserem o nazwisku Jungoo. Jakub Straszewski zmierzy się z następnym z reprezentantów Indii Sourav Yadavem.

W ćwierćfinale, poza Beniaminem Zarzecznym, odpadł rywalizujący w kategorii -69kg inny polski zawodnik Filip Gołębiewski.

Patron turnieju w Wilnie - Danas Pozniakas był litewskim bokserem, który w barwach ZSRR został Mistrzem Olimpijski w 1968 roku i 3-krotnie wywalczył tytuł Mistrza Europy (1965, 1967, 1969). W finale ME w 1963 roku przegrał ze Zbigniewem Pietrzykowskim. Występował w wadze półciężkiej.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.