Zmarł wybitny dziennikarz Lucjan Olszewski

Po długiej i ciężkiej chorobie, w poniedziałek 6 kwietnia zmarł Lucjan Olszewski, wybitny dziennikarz, ekspert bokserski i były wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego. Żył 85 lat.

Lucjan Olszewski pochodził z Zamościa, a studia dziennikarskie skończył w Warszawie. Pracował w „Sztandarze Młodych”, a od 1969 do 1975 roku był sekretarzem redakcji miesięcznika „Boks”, a po śmierci Aleksandra Rekszy został redaktorem naczelnym cenionego magazynu, później pod nazwą „Bokser”.

Redaktor Lucjan Olszewski był wielkim znawcą boksu, pasjonował się tym sportem. Pisał fachowe artykuły, komentował walki w telewizji, m.in. turniej olimpijski w Barcelonie, gdzie Wojciech Bartnik zdobył ostatni dla Polski medal Igrzysk w pięściarstwie, ale też pisał książki np. "O złote pasy" i "Boks w Warszawie".

Był też instruktorem boksu, ukończył kurs pod okiem legendarnego trenera Feliksa Stamma. W latach 1980-1983 był wiceprezesem Polskiego Związku Bokserskiego.

Pogrzeb legendy dziennikarstwa Lucjana Olszewskiego odbędzie się w środę 8 kwietnia o g. 9:00 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Warszawie.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego pragnie złożyć najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim red. Lucjana Olszewskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.