Daria Parada po raz pierwszy na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji

17-letnia Daria Parada, była Mistrzyni Europy Kadetek, po raz pierwszy w karierze będzie trenowała na zgrupowaniu seniorskiej kadry narodowej. W dniach 8-19 lipca weźmie udział w obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku.

- To dla mnie bardzo duże wyróżnienie i cieszę się, że dostałam szansę na udział w zgrupowaniu reprezentacji seniorek. Ze Szczecina jedzie jeszcze moja klubowa koleżanka ze Skorpiona, Wiktoria Rogalińska i Natalia Barbusińska ze Spartakusa – mówi Daria Parada (75 kg).

W sierpniu skończy ona dopiero 18 lat. W kategorii kadetek zdobyła złoty i brązowy medal Mistrzostw Europy, a teraz już dostała szansę od trenerki kadry Karoliny Michalczuk na sprawdzenie się w rywalizacji z seniorkami.

Pięściarki czeka najpierw konsultacja – badania w COMS-ie w Warszawie, zaś w dniach 8-19 lipca trenować będą w COS-ie w Giżycku.

Wśród powołanych są 51 kg Sandra Drabik, Natalia Rok, 57 kg Sandra Kruk, 60 kg Aneta Rygielska, 69 kg Karolina Koszewska, 75 kg Elżbieta Wójcik oraz 51 kg Angelika Krysztoforska, Wiktoria Rogalińska, 69 kg Natalia Barbusińska, Natalia Marczykowska, 75 kg Agata Kaczmarska, Daria Parada. Sztab szkoleniowy tworzą Karolina Michalczuk i trener współpracujący Przemysław Kantorowski.

To będzie pierwszy z dwóch obozów Biało-Czerwonych w województwie warmińsko-mazurskim. Reprezentantki kraju ponownie będą trenować w tym Centralnym Ośrodku Sportu w dniach 29 lipca – 7 sierpnia. Z kolei w COS OPO w Zakopanem kadra kobiet ma zaplanowany następny obóz od 21 do 30 sierpnia.

Daria Parada w finale ME kadetek 2018 wygrała w kat. 75 kg z Rosjanką Margaritą Zuyevą. W poprzednim sezonie osiągnęła ćwierćfinał ME juniorek. W tym sezonie jest nadal juniorką.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.