XV Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska: remis w walkach polsko-chorwackich

Remisem 1-1 zakończyły się czwartkowe walki Polek z Chorwatkami w wadze lekkiej (60kg) XV Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Gliwicach. W półfinałach Aneta Rygielska wygrała 5:0 z Mariją Malenicą, a Monika Puzio przegrała 0:5 z Sarą Kos-Beram.

Srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Hiszpanii (w wadze 64kg) Aneta Rygielska odniosła już 2 zwycięstwa w śląskich zawodach. Po pokonaniu Czeszki Lenki Bernardovej, dziś okazała się lepsza od Mariji Malenicy. Z tą samą Chorwatką wygrała Kinga Szlachcic podczas ME 2019.
 
- Obie przeciwniczki – Bernardova i Malenica - były zbliżone do siebie umiejętnościami. W sobotę spotkam się z Kos-Beram i na pewno to będzie trudniejsza walka. Jeżeli chodzi o moją formę, czuję się dobrze, bowiem mocno przepracowałam okres pandemii – mówi torunianka Aneta Rygielska.
 
Do finału wagi 57kg awansowała inna z kadrowiczek Sandra Kruk, była Wicemistrzyni Świata i aktualna brązowa medalistka zeszłorocznych Mistrzostw Europy. Dziś wygrała walkowerem z Natalią Zawalińską. W drugim półfinale Karolina Tracz pokonała 5:0 Klaudię Simsak. W środowym ćwierćfinale Sandra Kruk w 3 rundzie, po trzech liczeniach, wygrała z Martyną Zagórską.
 
W kat. 75kg rywalizacja odbywa się systemem każdą z każdą – w czwartek drugie zwycięstwa odniosły Agata Kaczmarska i Czeszka Martina Schmoranzova. Kaczmarska pokonała przez RSC w 1 rundzie Laurę Kowalską, a Schmoranzova wygrała walkowerem z Patrycją Grzywińską. Bardzo ciekawie zapowiada się finałowa walka z udziałem Kaczmarskiej i Schmoranzovej.
 
Po wczorajszym zwycięstwie z Julią Kaletą 5:0, kolejne z naszych reprezentantek z ekipy narodowej Karoliny Michalczuk Natalia Barbusińska wygrała w 1 rundzie z Joanną Frąszczak. Finałową przeciwniczką Barbusińskiej w wadze 64kg będzie Aleksandra Talaga, która wypunktowała 5:0 Angelikę Sobalę.
 
W IV serii walk nie zabrakło pojedynków kadetek i juniorek. W półfinałach wagi 54kg kadetek Natalia Graś zwyciężyła Magdalenę Małkowską 5:0, a Oliwia Gołębiewska triumfowała w walce z Mają Niedźwiecką 5:0. Dla Gołębiewskiej to 2 wygrana w tym turnieju, gdyż 1 września pokonała Czeszkę Natalie Dudovą 3:2.
 
W dzisiejszych pojedynkach juniorek wygrane zanotowały Alexas Kubicki i Czeszka Veronika Zajicova 51kg, Iga Kołodziejczyk 54kg, Martyna Bruch i Izabela Rozkoszek 57kg, Anna Jałocha i Dagmara Kaliszan 60kg oraz Martyna Jancelewicz +81kg.
 
 
Attachments:
File
Download this file (Wynik z dnia 3.09.2020.pdf)Wynik z dnia 3.09.2020.pdf

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.