MP Juniorów: Bader, Sulęcki, Zamojski i Domurad wygrywali przed czasem

Oliwier Zamojski, Jakub Sulęcki i Ilia Bader (wszyscy kategoria 64kg) oraz Jakub Domurad (+91kg), to tylko niektórzy z bokserów, którzy odnieśli zwycięstwa przed czasem w pierwszej serii walk eliminacyjnych XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku.

Do zawodów zgłosiło się 132 zawodników z 76 klubów. Po 16 pięściarzy rywalizuje w wagach 69kg i 75kg, 15 – 56kg, a po 14 – 64kg i 91kg.
 
W kategorii do 64kg pewne wygrane zanotowali ubiegłoroczny Mistrz Polski kat. 60kg Oliwier Zamojski – pokonał Jakuba Szturę przez RSC w 1 rundzie, a także Jakub Sulęcki – RSC 3 z Szymonem Dębiakiem i Ilia Bader – RSC 3 z Kacprem Przyjemskim.
 
W ćwierćfinałach z losowania byli już Bartosz Majewski i Eryk Bukowski i oni zmierzą się w bezpośrednim pojedynku o medal. Oliwier Zamojski będzie boksował z Tomaszem Turzańskim (wygrał swoją walkę także w 1 rundzie), Łukasz Perkowski z Kamilem Nowosadem, a Jakub Sulęcki – młodszy brat Macieja Sulęckiego – z Ilią Baderem.
 
Jakub Sulęci i Ilia Bader są srebrnymi medalistami ubiegłorocznych MP Kadetów w Ostrowcu Świętokrzyskim, odpowiednio w kategoriach wagowych 57kg i 60kg. Jutro jeden z nich zapewni sobie podium w debiucie w MP Juniorów.
 
Bardzo wyrównane boje toczyli bokserzy w wadze 75kg. Wszystkie 8 walk zakończyło się na pełnym dystansie, a trzy z nich wynikiem 2:1. Między innymi Konrad Makowski wygrał z Szymonem Szmydem, Dorian Tomczak z Dariuszem Mirończukiem i Adrian Timofiejczuk z Bartoszem Pertkiewiczem.
 
W 1/4 finału zmierzą się Igor Terlecki z Danielem Mazurkiem, Konrad Makowski z Dorianem Tomczakiem, rywalem Adriana Timofiejczuka będzie Cezary Znamiec, zaś Krystian Barski spotka się z Dawidem Chwałkowskim.

oraz Jakub Domurad (+91kg), to tylko niektórzy z bokserów, którzy odnieśli zwycięstwa przed czasem w pierwszej serii walk eliminacyjnych XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów we Włocławku.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.