MP Juniorów: Jakub Straszewski w półfinale wagi ciężkiej

Pięściarz KB Champion Włocławek Jakub Straszewski pokonał przez RSC w 2 rundzie Wojciecha Dyrkacza ze Stali Rzeszów w ćwierćfinale wagi ciężkiej XXVII Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbywają się we Włocławku.

To drugie zwycięstwo przed czasem Jakuba Straszewskiego w tegorocznym turnieju. Zawodnik gospodarze zapewnił sobie medal, a w półfinale spotka się z Tymoteuszem Cieślikiem z RKB Boxing Radom, który w swoim pierwszym pojedynku wygrał 3:0 na punkty z Łukaszem Waleszczykiem z UKS Boxing Sokółka.
 
W drugiej parze 1/2 finału kategorii 91kg Tymoteusz Smokowski z MKSW Pomorzanin Toruń zmierzy się z Michałem Pankiewiczem z GUKS Carbo Gliwice.
 
W wadze 64kg do strefy medalowej awansowały inny bokser Championa Włocławek Bartosz Majewski, po zwycięstwie z Erykiem Bukowskim z klubu Sporty Walki Gostyń w 2 rundzie. Pozostałe walki ćwierćfinałowe zakończyły się na punkty i wygrywali je złoty medalista MPI 2019 w kat. 60kg Oliwier Zamojski z BKS Concordia Knurów, Łukasz Perkowski z BKS Skorpion Szczecin i Mistrz Polski Kadetów kat. 60kg Ilia Bader z BKB Magic Boxing Brzesko.
 
W sobotnich półfinałach Bartosz Majewski będzie boksował z Oliwierem Zamojskim, a Łukasz Perkowski z Ilią Baderem.
 
Zdecydowana większość pierwszej serii piątkowych walk ćwierćfinałowych rozstrzygała się na pełnym dystansie. Przed czasem m.in. Marcel Materla (56kg) ze Skorpiona Szczecin pokonał Bartosza Sucheckiego z KS Raszyn. W pojedynku o finał przeciwnikiem Marcela Materli będzie Oskar Sobański z MKSW Pomorzanin Toruń. W drugiej walce rękawice skrzyżują Filip Lewandowski z KB Champion Włocławek i Artur Skorupa (Niestowarzyszony).
 
W drugiej, popołudniowej serii ćwierćfinałowej na uwagę zasługują m.in. zwycięstwa po 3:0 w wadze 60kg Pawła Sulęckiego z Legionowskiej Akademii Walki z Mateuszem Piotrowskim z Imperium Boxing Wałbrzych i Beniamina Zarzecznego z BKS Skorpion Szczecin z Kamilem Wudeckim z Fight Club Toruń. Do ewentualnej bezpośredniej walki Pawła Sulęckiego z Beniaminem Zarzecznym może dojść dopiero w finale, bowiem są w różnych „połówkach” drabinki.
 
W półfinale wagi superciężkiej ciekawie zapowiada się bój zawodników, którzy w 1/4 finału wygrywali przed czasem, tj. Mateusz Bielickiego z WKB Start Włocławek z Wiktorem Bartnikiem z ASB Hetman Zamość. Lepszy z tej pary w niedzielnym finale powalczy z Jakubem Domuradem z KS Garda Bełchatów lub Szymonem Nadłonkiem z Fight Club Koszalin.
 
Z kolei w 1/2 finału wagi 69kg są m.in. zeszłoroczni kadeci – Filip Gołębiewski (złoto w 63kg MP 2019 kad) z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki i Mateusz Urban (srebro w 60 kg MP 2019 kad.) z Bojan Boks Lubań.
 
 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.