Zmarł Edward Kłosowski, Honorowy Prezes Polskiego Związku Bokserskiego

Z przykrością informujemy, że 5 października zmarł generał broni Edward Kłosowski, Honorowy Prezes Polskiego Związku Bokserskiego, który pełnił funkcję Prezesa PZB w latach 1996-1998. Żył 84 lata. Pogrzeb odbył się w czwartek w Warszawie.

Edward Kłosowski, emerytowany generał i były Prezes Gwardii Warszawa, został Prezesem Polskiego Związku Bokserskiego podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów, które odbyło się 19 października 1996 roku w Warszawie. W głosowaniu poparło go 44 delegatów, a 14 głosów otrzymał ustępujący szef Związku mecenas Jacek Wasilewski.
 
Swoją funkcję szefa pięściarskiej centrali Edward Kłosowski pełnił do końca 1998 roku, a oficjalną rezygnację złożył 9 stycznia 1999 roku. Zastąpił go Michał Machejek, długoletni działacz bokserski z Łodzi
 
Za kadencji Edwarda Kłosowskiego, Tomasz Adamek zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w Mińsku na Białorusi w 1998 roku.
 
- Edward Kłosowski był bardzo porządnym, szanowanym i lubianym człowiekiem. Pochodził z Pomorza, a potem zamieszkał w Warszawie. Można go było spotkać na wielu zawodach bokserskich - meczach ligowych i turniejach. Był bardzo oddany krajowemu pięściarstwu – mówią Adam Kusior i Jerzy Guss, tj. były Prezes i Wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.