Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Brach i Jarliński na podium w Grudziądzu

Złoci medaliści ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów, Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) i Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) zapewnili sobie medale w rozgrywanych w Grudziądzu XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Mężczyzn.

W czwartkowych walkach ćwierćfinałowych, w wadze 57 kg Paweł Brach (Mistrzem Polski Juniorów 2019 został w kategorii 52 kg) wygrał z Karolem Poleszakiem z KS Stara Szkoła Boksu Lublin 3:0, a w kat. 69 kg Michał Jarliński pokonał jednogłośnie na punkty Mateusza Kałeckiego z KB Zagłębie Konin.
 
W półfinałach wagi 57 kg Paweł Brach spotka się z Szymonem Skorupą (Niestowarzyszony), a brązowy medalista ubiegłorocznych MP Seniorów Damian Szczepański z Radomiaka z Robertem Zakharyanem ze Skorpiona Szczecin.
 
W wadze 69 kg o finał walczyć będą Michał Jarliński z Danielem Piotrowskim ze Skoropiona i Wicemistrz Polski Juniorów Adrian Krukowski z Karolem Łapawą (Sporty Walki Gostyń), który wywalczył w grudniu 2019 podczas MPS w Opolu. W 1/4 finału Karol Łapawa wygrał walkę z byłym Mistrzem Polski Seniorów Mikołajem Toberą (Sporty Walki Piła).
 
W kategorii półciężkiej (81 kg) medale zagwarantowali sobie Mistrz Polski Seniorów z Opola Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin), Jacek Pazdan (SSW Taurus Goleniów), Wiktor Szadkowski (Stara Szkoła Boksu Lublin) i Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice).
 
Przed czasem zakończyło się 7 z 11 pojedynków ćwierćfinałowych (I seria) IX Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet. W 1 rundzie wygrywały m.in. boksujące w wadze średniej (75 kg) Agata Kaczmarska z BKS Radomiak Radom, Aleksandra Kisiel z Boks Garda Marki i Laura Kowalska z BKS Olimp Szczecin.
 
W półfinałach Agata Pietrzykowska z BKS Olimp zmierzy się ze swoją koleżanką klubową Laurą Kowalską, zaś Aleksandra Kisiel z Agatą Kaczmarską.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.