Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Daniel Surowiec awansował do półfinału

Wicemistrz z poprzedniego roku Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Św.) wygrał przez poddanie w 2 rundzie z Dawidem Krawcem (BKS Olimp Szczecin) w ćwierćfinale wagi 52 kg XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Grudziądzu.

W półfinale spotka się z Mateuszem Pawlakiem z KS Prosna Kalisz, który w 1 rundzie (AB) pokonał Adama Siwaka z KS Ziętek Team Kalisz.
 
W drugim pojedynku 1/2 finału zmierzą się Hubert Wrona z KKB RUSHH Kielce i Dawid Tomczak z KS Polonia 1926 Leszno.
 
Bardzo mocną obsadę ma kategoria do 63 kg. Dziś zwycięstwa odnieśli m.in. Mistrz Polski Seniorów Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) i srebrny medalista MP Seniorów 2019 w kat. 57 kg Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław). Skrzyżują oni ze sobą rękawice w półfinale (Damian Durkacz broni tytułu), a lepszy z nich w finale powalczy z Danielem Dołowym z NOSiR Nowy Dwór Maz. lub Arkadiuszem Zakharyanem z BKS Skorpion Szczecin.
 
W ćwierćfinale wagi ciężkiej odpadł Jan Lauk (KSW Shark Łódź), brązowy medalista MP Seniorów w Opolu w kategorii półciężkiej. W wyższej wadze przegrał dzisiaj z Jakubem Stępińskim z KS Bombardier Wrocław 0:3.
 
W 1/2 finału kat. 91 kg Jakub Stępiński spotka się z Mateuszem Bereźnickim ze Skorpiona oraz Kamil Ślendak z WKB Start Włocławek z Konradem Kaczmarkiewiczem ze Skorpiona.
 
W czwartkowe popołudnie odbyły się także ostatnie walki ćwierćfinałowe IX Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet. Do strefy medalowej zakwalifikowały się m.in. 51 kg Aleksandra Mądraszewska (KS Bombardier Gdynia), 60 kg Marta Kocieniewska (KS Wda Świecie), Weronika Bartczak (KS Ziętek Team Kalisz) i Maria Jackowska (SKB Boksing Zielona Góra).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.