Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: Karolina Tracz i Damian Durkacz najlepsi w Grudziądzu

Złoci medaliści Karolina Tracz (57 kg) i Damian Durkacz (63 kg) zostali wybrani najlepszą zawodniczką i zawodnikiem IX Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet i XXVIII Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Turniej zakończył się dziś w Grudziądzu.

W walkach finałowych Karolina Tracz (06 Kleofas AZS AWF Katowice) pokonała Żaklinę Kociołek (RKS Łodź) 5:0, a Mistrz Polski Seniorów Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) wygrał z Danielem Dołowym (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) 5:0.

Rok temu Karolina Tracz odpadła w ćwierćfinale MMP w Wałczu. Teraz na tym samym etapie zawodów, w najliczniej obsadzonej kategorii, zrewanżowała się Klaudii Simsak (KS Górnik Sosnowiec), a potem odniosła jeszcze 2 zwycięstwa i sięgnęła po złoty krążek. Natomiast Damian Durkacz w 2019 roku również zwyciężył w wadze 63 kg młodzieżowych mistrzostw kraju.

Najlepszą pięściarką Okręgu Kujawsko-Pomorskiego została wybrana brązowa medalistka Kamila Kapuścińska (69 kg, WKB Start Włocławek), a najlepszym bokserem - Michał Jarliński (KB Champion Włocławek), który w finale tej samej kategorii 69 kg zwyciężył Karola Łapawę (Sporty Walki Gostyń) 3:2.

Do ciekawej sytuacji doszło w kat. wagowej 48 kg, w finale której miały walczyć siostry Angelika Mięgoć i Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych). Rzut monetą zdecydował, że po złoto sięgnęła Angelika, a po srebro Kinga. Wcześniej bliźniaczki stoczyły po dwie wygrane walki, a o końcowym rezultacie przesądził los.

W innych wagach raczej nie było niespodzianek, a na najwyższym stopniu podium stanęły: 51 kg Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin), 54 kg Ewa Białas (Akademia Bokserska Roberta Gortata Jaworzno), 60 kg Maria Jackowska (SKF Boksing Zielona Góra), 64 kg Natalia Barbusińska (SKB Spartakus Szczecin), 69 kg Natalia Marczykowska (PKB Boxing Radom), 75 kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) i +81 kg Aneta Gojko (UKS Boxing Sokółka).

Wśród mężczyzn, do tytułu Mistrza Polski Seniorów tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców dołożyli Damian Durkacz i w wadze 81 kg Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin), który w finale wypunktował Wiktora Szadkowskiego (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) 5:0.

Nie powiodło się złotemu medaliście MP Seniorów 2019 z Opola Oskarowi Safarianowi (BKS Concordia Knurów), który w decydującym starciu kategorii superciężkiej przegrał z Oskarem Koperą (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) 2:3.

W innych wagach złote medal wywalczyli: 52 kg: Dawid Tomczak (KS Polonia 1926 Leszno), 57 kg Paweł Brach (BKS Radomiak Radom), 75 kg Adrian Spóździał (BKS Skorpion Szczecin). W kat. 91 kg Konrad Kaczmarkiewicz (BKS Skorpion Szczecin) uległ koledze klubowemu, trenującemu w Anglii Mateuszowi Bereźnickiemu 1:4.

W ciągu kilkunastu miesięcy, po zdobyciu Mistrzostwa Polski Seniorów, zwycięstwa w grupie młodzieżowców zanotowali Paweł Brach, Michał Jarliński i Oskar Kopera.