ME Juniorów: Izabela Rozkoszek na podium

Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice) wygrała z Ukrainką Yuliią Honcharenko i zapewniła sobie medal w wadze 57 kg Mistrzostw Europy Juniorów i Juniorek (Youth) w czarnogórskiej Budvie. Na podium zobaczymy 6 reprezentantek Polski. Półfinały w piątek i sobotę, a w finały w niedzielę.

Na zakończenie walk ćwierćfinałowych wystąpiły dwie polskie zawodniczki, podopieczne głównego trenera reprezentacji Tomasza Dylaka - Izabela Rozkoszek i Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) w kategorii +81 kg.

Pięściarka Gardy Gierałtowice odniosła piękny sukces, bowiem pokonała ukraińską rywalkę - Yuliia Honcharenko została zdyskwalifikowana w 3 rundzie. Do momentu przerwania pojedynku Polka prowadziła 4:1 na kartach sędziów – 19:16, 19:16, 18:17, 19:16, 17:18.

Bardzo ambitnie boksowała również Oliwia Toborek (Żoliborska Szkoła Boksu) z Rosjanką Tatianą Bogdanovą. Ostatecznie nasza reprezentantka przegrała 1:4 (29:28, 28:29, 28:29, 27:30, 26:30).

W strefie medalowej są także Natalia Kuczewska (48 kg, MKB Mazur Ełk), Alexas Kubicki (51 kg, Carbo Gliwice), Julia Szeremeta (60 kg, PACO Lublin), Barbara Marcinkowska (69 kg, Pomorzanin Toruń) i Daria Parada (75 kg, Skorpion Szczecin).

20 listopada, w pierwszym dniu pojedynków półfinałowych, Natalia Kuczewska spotka się z Rosjanką Dianą Ermakovą, Julia Szeremeta z Rosjanką Vladleną Bezlapovą i Alexas Kubicki z Estonką Dianą Gorisnają. W sobotę o finał walczyć będą: Izbela Rozkoszek z Rosjanką Aliną Kantemirovą, Barbara Marcinkowska z Rosjanką Anastasiią Kholuevą i Daria Parada z Ukrainką Raisą Piskun.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.