Mistrzostwa Polski w Wałczu: niespodzianki w finałach kobiet i półfinałach mężczyzn

W czwartek na ringu w Wałczu wyłonione zostały złote medalistki 20 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek i finalistów 91 Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów. Zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn nie zabrakło niespodzianek.

Wśród pięściarek zwyciężały faworytki m.in. Sandra Drabik (Kick Boxing Kielce) w wadze 51 kg, Sandra Kruk (Niestowarzyszona, Warmińsko-Mazurski OZB) 57 kg, Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) 60 kg i Karolina Koszewska (Żoliborska Szkoła Boksu) 69 kg.

W finale kategorii 75 kg Agata Kaczmarska (BKS Radomiak Radom) pokonała Elżbietę Wójcik (KB Karlino) 5:0.

Złote krążki zdobyły także Kinga Mięgoć (Imperium Boxing Wałbrzych) 48 kg, Wiktoria Rogalińska (BKS Skorpion Szczecin) 54 kg, Wioleta Teichman (BKB Magic Boxing Brzesko) 64 kg i Sylwia Kusiak (Fight Club Koszalin) 81 kg.

W rywalizacji mężczyzn na miano odkryć turnieju już zapracowali Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów) 69 kg i Damian Knyba (BSB Astoria Bydgoszcz) +91 kg. Obaj odnieśli już po 3 zwycięstwa i są w finałach. Tym razem Dominik Kida pokonał Michała Jarlińskiego (KB Champion Włocławek) 3:2, a Damian Knyba wygrał z Adamem Kulikiem (KS Stara Szkoła Boksu Lublin) 5:0.

Na piątkowej gali finałowej w Wałczu Dominik Kida spotka się z Karolem Łapawą (Sporty Walki Gostyń), a Damian Knyba z broniącym tytułu Oskarem Safarianem (BKS Concordia Knurów).

Z powodu kontuzji (powtórne złamanie kciuka prawej ręki) do półfinałowego pojedynku z Mateuszem Wojtasińskim (UKS Adrenalina Wrocław) nie przystąpił najbardziej utytułowany obecnie nasz bokser Mateusz Polski (KB Karlino). Finałowym przeciwnikiem Mateusza Wojtasińskiego będzie obrońca tytułu Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów).

O złote medale boksować będzie aż 3 zawodników KKB RUSHH Kielce, w wadze 75 kg Bartosz Gołębiewski zmierzy się z Mateuszem Goińskim (KB Zagłębie Konin), 81 kg Daniel Adamiec z Wiktorem Szadkowskim (KS Stara Szkoła Boksu Lublin), 91 kg Tomasz Niedźwiecki z Mateuszem Bereźnickim (BKS Skorpion Szczecin).

Bardzo ciekawie zapowiadają się także inne jutrzejsze finały: 52 kg Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) - Damian Nicpoń (JKB Jawor Team Jaworzno), 57 kg Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków) - Paweł Brach (BKS Radomiak Radom).