Aneta Rygielska: praca magisterska na pięć

Wicemistrzyni Europy Aneta Rygielska rozpoczęła rok olimpijski od… obrony pracy magisterskiej na ocenę 5. – Ale już wracam do reprezentacji i za kilka dni zaczynamy zgrupowanie w COS-ie w Giżycku – mówi 25-letnia zawodniczka Pomorzanina Toruń.

Kadra narodowa Biało-Czerwonych, prowadzona przez trenerką Karolinę Michalczuk, ma za sobą już pierwszy obóz w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. To pierwszy „stopień” w przygotowaniach do olimpijskich kwalifikacji w Londynie.
 
- Egzamin kończący na studiach zatrzymał mnie w Toruniu, ale już nie mogę doczekać się kolejnego zgrupowania naszej reprezentacji, które rozpocznie się 29 stycznia w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Z kolei 12 lutego mamy wystąpić na Suzuki Boxing Night – powiedziała Aneta Rygielska.
 
Srebrna medalistka Mistrzostw Europy z 2019 roku i brązowa medalistka Igrzysk Europy z 2015 roku (obydwa sukcesy w kategorii 64 kg) zakończyła właśnie studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek „Bezpieczeństwo wewnętrzne”.
 
- Na ocenę „pięć” obroniłam pracę magisterską pt. „Zróżnicowany poziom uprawiania sportu a model bezpieczeństwa zdrowia”. Pisałam o zawodniczkach i zawodnikach z takich dyscyplin, jak: boks, lekkoatletyki, sztuki walki, siatkówka itd. – dodała.
 
Aneta Rygielska postawiła sobie za cel wywalczenie olimpijskiej kwalifikacji i dobry występ na Igrzyskach w Tokio. Dotychczas jedyną pięściarką z Polski, która wystąpiła w turnieju olimpijskim była Karolina Michalczuk w Londynie w 2012 roku.
 
- Boks olimpijski jest priorytetem, ale nie zaniedbuję nauki. W tym roku będę broniła również swojej pracy licencjackiej na drugim kierunku - sport i wellness – przyznała podopieczna trenera Kamila Gorząda.
 
Torunianka ma już duże doświadczenie międzynarodowe, od 2014 roku startowała w kilku edycjach Mistrzostw Świata i Europy oraz Igrzysk Europy, od kategorii 57 kg do 64 kg. W kwalifikacjach do IO w Tokio rywalizuje w wadze 60 kg.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.