Karolina Michalczuk: dwa zgrupowania i turniej w Sofii

- Zgrupowania w COS OPO w Giżycku i Zakopanem oraz turniej Strandja w Sofii – tak wyglądają najbliższe plany prowadzonej przez trenerkę Karolinę Michalczuk reprezentacji Polski seniorek. Do europejskich kwalifikacji olimpijskich pozostały niecałe 3 miesiące.

Od 29 stycznia do 7 lutego na obozie w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku trenować będą Sandra Drabik, Wiktoria Rogalińska (51 kg), Sandra Kruk, Karolina Tracz (57 kg), Aneta Rygielska, Monika Serafin (60 kg), Natalia Barbusińska (64 kg), Karolina Koszewska, Natalia Marczykowska, Julia Chudy, (69 kg), Elżbieta Wójcik, Agata Kaczmarska (75 kg).
 
- Wszystkie zawodniczki potwierdziły udział w kolejnym bardzo ważnym zgrupowaniu mającym za cel przygotowanie do kwalifikacji olimpijskich w Anglii. Po operacji ręki jest Natalia Rok, czuje się coraz lepiej, ale jeszcze nie może uderzać. Po obozie w Giżycku będziemy trenować w Centralnym Ośrodku Sportu - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a następnie zawodniczki czeka wyjazd na mocny turniej do Bułgarii – mówi trenerka Karolina Michalczuk.
 
72 edycja międzynarodowego turnieju Strandja (kobiet i mężczyzn) w Sofii odbędzie się w dniach 23 – 27 lutego. Losowanie zostanie przeprowadzone 22 lutego.
 
- Planuję na zawody w Sofii powołać ok. 10 pięściarek z kadry seniorek i młodzieżowej oraz jedną zawodniczką z reprezentacji juniorek przygotowującej się do kwietniowych Mistrzostw Świata w Kielcach – dodała Karolina Michalczuk, najbardziej utytułowana bokserka w 20-letniej historii kobiecej kadry narodowej Biało-Czerwonych.
 
Olimpijskie kwalifikacje do Igrzysk w Tokio rozgrywane były w marcu ubiegłego roku w Londynie. Z żeńskiej reprezentacji tylko jedno zwycięstwo od wyjazdu na turniej olimpijski dzieliło Sandrę Drabik (51 kg) i Karolinę Koszewską (69 kg), a pierwsze walki wygrały także Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg). Na swój pojedynek czekała jeszcze Elżbieta Wójcik (75 kg).

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.