Turniej "Strandja": wtorek bez sukcesów

We wtorkowych walkach 1/8 finału turnieju “Strandja” w Sofii Sandra Drabik (51 kg) przegrała z Bułgarką Soyką Krastevą, zaś Elżbieta Wójcik (75 kg) z Turczynką Sennur Demir. W czwartek w ćwierćfinale będzie boksowała Karolina Koszewska (69 kg) z Ukrainką Anną Lysenko.

Zawody w bułgarskiej stolicy są bardzo mocno obsadzone. Poszczególne reprezentacje przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich do Igrzysk w Tokio. W dzisiejszych pojedynkach Sandra Drabik przegrała na kartach wszystkich sędziów 27:30, a Elżbieta Wójcik 27:30, 26:30, 27:30, 27:29, 26:30.
 
Wczoraj Karolina Koszewska wygrała z Brazylijką Beatriz Soares 4:1, zaś porażki poniosły Sandra Kruk (57 kg) i Aneta Rygielska (60 kg).
 
W pojedynku o wejście do strefy medalowej Karolina Koszewska zmierzy się z Anną Lysenko. Przed 2 laty na ringu we Lwowie zwyciężyła reprezentantka Ukrainy. Natomiast w 2016 roku podczas Mistrzostw Europy w Sofii z Anną Lysenko wygrała Kinga Siwa.
 
Tegoroczny turniej kobiet w Sofii rozgrywany jest w 5 wagach olimpijskich. Z kolei męska reprezentacja Polski obecnie trenuje w COS-ie w Zakopanem a w sobotę kadrowiczów czekają bezpośrednie walki na gali Suzuki Boxing Night V w Lublinie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.