Izabela Rozkoszek najlepszą zawodniczką Pucharu Branderburgii

Natalia Kuczewska (48 kg), Nikola Prymaczenko (54 kg), Julia Szeremeta (57 kg), Izabela Rozkoszek (60 kg) i Sebastian Kusz (81 kg) triumfowali w zakończonym dziś w Blossin koło Berlina turnieju o Puchar Branderburgii (Branderburg Cup). Najlepszą zawodniczką wybrano Izabelę Rozkoszek.

Łącznie na podium stanęło 15 reprezentantów Polski, którzy przygotowują się do zbliżających się Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie - Kielce 2021.

W ostatnim dniu turnieju, w piątek Izabela Rozkoszek w decydującej walce kategorii 60 kg wygrała z Niemką Ani Manukyan. Na 5 miejscu w tej wadze uplasowała się Dagmara Kaliszan.

Oprócz pięciorga triumfatorów, spośród naszych bokserów 2 pozycje zajęli – Alexas Kubicki (51 kg), Oskar Jędrysiak (49 kg), Mateusz Urban (69 kg), Jakub Domurad (+91 kg), a na 3 lokatach zostali sklasyfikowani – Karolina Ampulska (54 kg), Wiktoria Tereszczak (64 kg), Paweł Sulęcki (60 kg), Beniamin Zarzeczny (64 kg), Kevin Gibas (69 kg) i Adrian Timofiejczuk (75 kg).

Z kolei 4 miejsce zajęli Jakub Krzpiet (52 kg), Dawid Litke (56 kg), Oliwier Zamojski (64 kg), Jakub Straszewski (91 kg), a 7 – Jakub Sulęcki (64 kg). W zawodach uczestniczyli pięściarze z Polski, Niemiec, Austrii i Mołdawii.

-Jako trenerzy jesteśmy zadowoleni z postawy naszych podopiecznych. Turniej odbywał się w systemie ligowym, tzn. w danej wadze nawet po porażce zawodniczka czy zawodnik dalej uczestniczył w zawodach. Chodziło o stoczenie na dobrym poziomie jak największej liczby pojedynków – mówi Dariusz Kochanowski, główny trener reprezentacji juniorów.

We wtorek Polacy udają się na turniej na Litwę, w składzie są Jakub Krzpiet (52 kg), Marcel Materla (56 kg), Paweł Sulęcki (60 kg), Sebastian Kusz (81 kg), Jakub Domurad (+91 kg).