MM Śląska Kobiet: wygrane przed czasem Wojciechowskiej i Rutkowskiej

Juniorki Natalia Wojciechowska (57 kg) i Julianna Rutkowska (60 kg) zanotowały wygrane przed czasem w 2 dniu XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Gliwicach.

Natalia Wojciechowska pokonała przez RSC w 3 rundzie Julianną Mrozińską i awansowała do półfinału zawodów. Jej następną przeciwniczką będzie Patrycja Sitarska. W drugim pojedynku 1/2 finału Julia Szeremeta spotka się z Czeszką Elizabeth Bezdekovą.
 
Również w ćwierćfinale Julianna Rutkowska pokonała przez RSC-I (kontuzja) w 2 rundzie Natalię Kozibąk. W półfinale zmierzy się ze Słowaczką Tamarą Kubalovą, która triumfowała w 2 rundzie (RSC) walki z Joanną Korajczyk.
 
Z grona polskich juniorek we wtorek zwycięstwa odniosły – na punkty - także Nikola Prymaczenko (52 kg), Dagmara Kaliszan (60 kg) i Oliwia Stolarczyk (66 kg). Nikola Prymaczenko i Dagmara Kaliszan awansowały do półfinału, a Oliwia Stolarczyk do finału.
 
W ćwierćfinałach Nikola Prymaczenko wygrała z Niemką Fatimą Toubą 5:0, a dwie pozostałe Polki z Norweżkami - Dagmara Kaliszan z Sarą Melgard 5:0 i Oliwia Stolarczyk z Naltiną Wenneck 5:0.
 
W 1/2 finału Nikola Prymaczenko będzie boksować z Hiszpanką Marią Luną, a Dagmara Kaliszan z Czeszką Veroniką Gajdovą. W finale Oliwia Stolarczyk powalczy ze Szwedką Lucin Seropian.
 
W kadetkach swoje pojedynki we wtorek wygrały Maja Karbowińska (50 kg – ze Szwedką Isabelle Dahlguist 4:1), Natalia Świątek (52 kg – z Julią Kierc 4:1), Kinga Krówka (60 kg – z Węgierką Fanni Deak 5:0) i Aleksandra Cyrek (70 kg – z Zuzanną Orłowską 5:0).
 
Maja Karbowińska, Natalia Świątek i Kinga Krówka awansowały do finału, a Aleksandra Cyrek do półfinału.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.