Wicemistrzyni Świata Juniorek Barbara Marcinkowska: nauczyłam się radzić sobie z presją

Po zdobyciu medali w Mistrzostwach Świata Juniorek oraz Mistrzostwach Europy Juniorek i Kadetek Barbara Marcinkowska (70 kg) będzie jedną z faworytek rozpoczynających się za 2 tygodnie MEJ w Budvie. - Nauczyłam się radzić sobie z presją – mówi reprezentantka Polski.

Niecałe pół roku temu na ringu w Kielcach Polacy zdobyli 8 krążków Młodzieżowych Mistrzostw Świata (MŚJ), a w tym gronie było troje srebrnych medalistów – Natalia Kuczewska 48 kg, Barbara Marcinkowska 69 kg, Jakub Straszewski 91 kg. W połowie października wszyscy powalczą o medale podczas ME Juniorów w Czarnogórze.
 
- To będzie mój 3 start na Mistrzostwach Europy, a drugi z rzędu w Budvie. W 2019 roku zdobyłam srebro w kadetkach w Rumunii, a rok temu brąz w juniorkach. Rola faworytki wywołuje gdzieś presję, chociaż nauczyłam się już z nią radzić i wiem, że boks jest nieprzewidywalny – powiedziała Barbara Marcinkowska.
 
Największy sukcesy pięściarka Pomorzanina Toruń odnosiła w kategorii 69 kg, który teraz został zmieniony na 70 kg. W tym roku Barbara Marcinkowska wygrywała też w wadze 75 kg m.in. na MP Juniorek i Suzuki Boxing Night 7 Pro
 
- Startowałam na zawodach międzyklubowych w 75 kg, jednak planuję zostać w mojej wadze, czyli limicie 70 kg. Zazwyczaj zbijam wagę, więc zmiana z 69 na 70 kg jest mi nawet na rękę, mam tak jakby kilogram tolerancji – przyznała torunianka.
 
W ostatnim starcie w juniorkach jej celem będzie zwycięstwo, bo tylko złotego medalu brakuje jej w kolekcji w ME.
 
- Zawsze jest niedosyt kiedy nie stanie się na najwyższym stopniu podium. Zapewne będę miała większość zupełnie nieznanych mi rywalek, bowiem dziewczyny poprzechodziły już do grupy młodzieżowej i seniorskiej. Najważniejsze, że u mnie wszystko idzie w dobrym kierunku. Forma wzrasta, a szczyt ma przyjść na ME. Podczas Mistrzostw Świata w Kielcach byłam w życiowej dyspozycji i wierzę, że podobnie będzie w Czarnogórze – dodała Barbara Marcinkowska.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.