Mistrzostwa Polski w Wałbrzychu: Oskar Safaryan po raz 3 z rzędu złotym medalistą

Oskar Safaryan (Concordia Knurów) po raz 3 z rzędu wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów. W pierwszej serii piątkowych finałów 92 MP mężczyzn na ringu w Wałbrzychu wygrał z Jackiem Gałązką (Niestowarzyszony) 5:0.

W latach 2019-20 Oskar Safaryan, podopieczny trenera Ireneusza Przywary, zwyciężył w wadze +91kg, a w Wałbrzychu triumfował w nowym limicie +92 kg. Jego rywalem w finale był niespodziewanie 37-letni Jacek Gałązka z Sokołowa Podlaskiego.
 
W pozostałych finałach (pierwsza seria) zwycięstwo przed czasem – RSC w 1 rundzie – odniósł w wadze 48 kg Hubert Wrona (RUSHH Kielce). Rywalizował o tytuł z Łukaszem Pichalakiem (Olimpijczyk Ozorków).
 
Po ubiegłorocznym srebrnym medalu w wadze 52 kg w Wałczu, na wałbrzyskim ringu to osiągnięcie powtórzył Damian Nicpoń (Jawor Team Jaworzno). W finale kat. 54 kg przegrał z Maciejem Jewdokinem (KB Legia Warszawa) 0:5.
 
W rywalizacji do 80 kg doświadczony 32-letni Michał Łoniewski (Kontra Elbląg) pokonał Alana Borutę (Boxing Team Gosiewski Wrocław) 5:0.
 
Kolejne walki finałowe mężczyzn wieczorem, m.in. 67 kg Damian Durkacz (Concordia Knurów) - Mateusz Polski (Klub Bokserski Karlino), 75 kg Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) – Mateusz Goiński (Zagłębie Konin), 86 kg Tomasz Niedźwiecki (RUSHH Kielce) – Sebastian Wiktorzak (Skorpion Szczecin) , 92 kg Mateusz Bereźnicki (Skorpion Szczecin) – Mateusz Kubiszyn (Stal Rzeszów). Transmisja w TVP Sport.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.