Zwycięstwa Damiana Durkacza i Piotra Szczukowskiego w Rosji

Przebywający na wysokogórskim zgrupowaniu w Rosji nasi pięściarze zmierzyli się z młodzieżową reprezentacją gospodarzy. Swoje walki wygrali Damian Durkacz w wadze 64kg i Piotr Szczukowski w wadze 81kg.

- W naszej drużynie wystąpiło 8 zawodników plus 2 Rosjan, którzy boksowali ze swoimi rodakami. Jeden z nich zwyciężył, a zatem zdobyliśmy 6 punktów, przeciwnicy 14. Jutro prawdopodobnie zmierzymy się z kolejnymi bokserami z młodzieżowej kadry Rosji – mówi trener współpracujący z PZB Marek Chrobak.

Zwycięstwa w zespole Biało-Czerwonych odnieśli Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Damian Durkacz oraz zwycięstwa styczniowego Pucharu Polski Piotr Szczukowski. Damian Durkacz pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata Juniorów z 2013 roku Guseina Magomedova, a Piotr Szczukowski pokonał Andreia Kosenkova.

- Boksowałem z tym samym zawodnikiem, z którym wygrałem podczas Memoriału Leszka Drogosza w Kielcach. Cieszy mnie fakt, że udało mi się go pokonać również na jego terenie. Przyjąłem parę mocnych ciosów, ale dobrze zaznaczałem końcówkę i w 2 rundzie po ciosie, przeciwnik usiadł na ringu – powiedział Damian Durkacz.

Piotr Szczukowski natomiast okazał się lepszy od Andreia Kosenkova, który podczas wspomnianego spotkania w Kielcach w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego wygrał z Łukaszem Staniochem.

- Pierwsza runda była trudna z uwagi na warunki przeciwnika – wysokiego mańkuta. W drugiej udało się przełamać go fizycznie. Bardzo pomocne były uwagi trenera Marka Chrobaka. Bardzo dobrze czułem się kondycyjnie i to w dużej mierze wpłynęło na pozytywny wynik – przyznał Piotr Szczukowski.

We wtorkowym spotkaniu z Polaków wystąpili także półfinaliści Mistrzostw Polski Seniorów z 2018 roku Dominik Palak (60kg), Filip Wąchała (69kg) i Rafał Perczyński (75kg), Młodzieżowy Mistrz Polski Łukasz Zyguła (69kg), brązowy medalista MMP Witalij Burlak (81kg) i Mistrz Polski Seniorów Michał Soczyński (91kg).

- Myślę, że mimo porażki, stoczyłem dobrą walkę. Dużo wymian, w których udało się trafiać rywala, trochę tych ciosów doszło. Na pewno przeciwnik był mocny. Dla mnie i kolegów ten mecz to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Europy do lat 22, a jak będzie to już przekonamy się za niewiele ponad miesiąc ponownie w Rosji – mówi Michał Soczyński.

W drugim spotkaniu z Rosjnami walki wygrali Damian Durkacz i Filip Wąchała, porażek doznali Dominik Palak, Łukasz Zyguła, Witalij Burlak i Piotr Szczukowski. Nie boksowali Rafał Perczyński i Michał Soczyński.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.