Bocskai Istvan Memorial: dwaj Polacy powalczą o złote medale 

Od 14 lat żaden nasz bokser nie wygrał turnieju "Bocskai Istvan Memorial" w Debreczynie na Węgrzech. Jutro szansę na zdobycie złotych medali będą mieli Mateusz Polski w wadze 64kg i Bartosz Gołębiewski w wadze 75kg. 
 
W finałach swoich grup i kategorii Mateusz Polski będzie boksował z Irańczykiem Moslemem Machsoudimalamiri, a Bartosz Gołębiewski z Kazachem Kulakhmetem Tursynbayem. 
 
W dzisiejszych walkach półfinałowych Mateusz Polski (Róża Karlino) wygrał niejednogłośnie na punkty z gospodarzem Milanem Fodorem, a Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) pokonał reprezentanta Tajlandii Kuttiyę Pathomsak. 
 
- Boksowałem z wyższym od siebie mańkutem i każdą rundę wygrałem zdecydowanie! Nie wiem dlaczego sędziowie dali werdykt niejednogłośny – mówi Mateusz Polski, w którego narożniku byli trener kadry Ireneusz Przywara oraz jego trener klubowy Tomasz Różański (szkoleniowiec współpracujący z PZB). 
 
Ostatnim Polakiem, który wygrał turniej w Debreczynie był Łukasz Maszczyk w 2005 roku w wadze 48kg. Ostatni polski finalista to Igor Jakubowski, który zajął 2 miejsce w 2017 roku w wadze 91kg. 
 
- Oglądałem dzisiejszą walkę z udziałem mojego rywala z Iranu. Niewygodny i duży zawodnik jak na kategorię 64kg – dodał Mateusz Polski. 
 
W 1/2 finału Moslem Machsoudimalamiri wygrał z Mołdawianinem Mihailem Cvasiusem, a Kulakhmet Tursynbay z Argentyńczykiem Francisco Veronem.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.