Prezes PZB Leszek Piotrowski - Mistrzostwa Europy mogą odbywać się co roku

- Jesteśmy za organizowaniem Mistrzostw Europy w każdym roku - mówi prezes Polskiego Związku Bokserskiego Leszek Piotrowski przed Kongresem europejskiej konfederacji EUBC w Moskwie.

- Co 2 lata, w tych samych sezonach, organizowane są obecnie Mistrzostwa Świata i Europy mężczyzn oraz kobiet. W tej sytuacji mamy sezony, w których brakuje najważniejszej imprezy sezonu. Budowanie formy na imprezy mistrzowskie będące w dość krótkim odstępie czasu, a potem bardzo długa przerwa nie są korzystne dla pięściarzy i pięściarek. Dlatego mam nadzieję, że w Moskwie zostanie przegłosowana zmiana i Mistrzostwa Europy mężczyzn i kobiet będą rozgrywane w każdym roku - powiedział Leszek Piotrowski.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbędą się w Rosji - mężczyźni walczyć będą we wrześniu w Jekaterynburgu na Uralu, a kobiety w październiku w Ulan-Ude na Syberii. Wcześniej, pod koniec czerwca rozegrane zostanę Igrzyska Europy w Mińsku na Białorusi.

Wieloletni trener reprezentacji Biało-Czerwonych, która odnosiła wielkie sukcesy w pierwszej dekadzie XXI wieku, będzie uczestniczył w Kongresie EUBC z wiceprezesem PZB ds. zagranicznych Romanem Ślagowskim.

- Mamy nadzieję, że otrzymamy informacje dotyczące systemu kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Czas nagli, wszyscy się niecierpliwią, a dotychczas brak konkretów dotyczących wielu tematów, począwszy również od liczba kategorii wagowych - mówi Leszek Piotrowski.Wcześniej pojawiły się wiadomości dotyczące ograniczenia kategorii męskich z 10 do 8.

- Z tego co wiemy jest wiele federacji, np. Meksyku czy azjatyckich, którym szczególnie zależy na utrzymaniu najniższych wag, bowiem w nich odnoszą sukcesy. Zobaczymy jak ta sprawa się rozwinie, na dziś Turniej im. Feliksa Stamma na przełomie kwietnia i maja rozgrywany będzie w 10 kategoriach wagowych - powiedział Leszek Piotrowski.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.