Turniej „Strandżata”: zwycięstwo Filipa Wąchały na inaugurację

Filip Wąchała (69kg) wygrał z Brazylijczykiem Fernando Luiz Da Silva 3:2 w 1/16 finału turnieju „Strandżata”, który rozpoczął się w Sofii. Jutro o awans do ćwierćfinału Polak będzie walczył z Bułgarem Petarem Draganovem, który miał wolny los.

Drugi z polskich zawodników walczących w czwartek na sofijskim ringu Piotr Szczukowski (81kg) przegrał 0:5 z Khalilem Coe, brązowym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Stanów Zjednoczonych.

Rywal Piotra Szczukowskiego w finale ubiegłorocznych zawodów w niemieckim Halle znokautował w 1 rundzie Mistrza Igrzysk w Rio i 4-krotnego Mistrza Świata Kubańczyka Julio Cesara de la Cruza.

Niestety w 1 dniu 70 edycji turnieju "International Boxing Tournament Strandja 2019″ nie powiodło się 3 polskim pięściarkom – Aneta Rygielska (60kg) uległa mistrzyni USA Rashidzie Ellis 1:4, Natalia Marczykowska (69kg) przegrała 0:5 z Tajwanką Chen Nien-Chin, aktualną Mistrzynią Świata Seniorek, a debiutująca w seniorskiej kategorii 69kg Elżbieta Wójcik została pokonana 0:5 przez Rosjankę Elmirę Azizovą.

W piątek 15 lutego będzie walczyło 5 Biało-Czerwonych – w 1/16 finału Dorian Mospinek (56kg) i trenujący na co dzień w angielskim Sheffield Ryszard Lewicki (75kg) oraz w 1/8 finału Sandra Drabik (51kg), Angelika Krysztoforska (51kg) i Agata Kaczmarska (75kg).

W sobotę 16 lutego turniej zaczną Damian Durkacz (64kg) i Michał Soczyński (91kg) w 1/8 finału, a w niedzielę 17 lutego Natalia Rok (54kg) i Aleksandra Smuklerz (75kg) w ćwierćfinale.

Program kolejnych walk Polaków:

56kg Dorian Mospinek - David Navarro (USA) 1/16 finału, 15 lutego

64kg Damian Durkacz - Ashish (Indie) lub Volkan Gokcek (Turcja) 1/8 finału, 16 lutego

75kg Ryszard Lewicki - Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 1/16 finału, 15 lutego

91kg Michał Soczyński - Naman Tawarn (Indie) 1/8 finału, 16 lutego

51kg Sandra Drabik - Heaven Garcia (USA) 1/8 finału, 15 lutego

51kg Angelika Krysztoforska – Aikaterini Koutsogeorgopoulou (Grecja), 1/8 finału, 15 lutego

54kg Natalia Rok - Zeyana Pitesa (Chorwacja) lub Iuiya Coroli (Mołdawia) ćwierćfinał, 17 lutego