38. MTB Gee Bee w Helsinkach: Polacy poznali rywali

Mateusz Polski (64kg) spotka się z 21-letnim Australijczykiem Harry Garside w 1/8 finału 38. MTB Gee Bee w Helsinkach. Dziś odbyło się losowanie turnieju, rozgrywanego w 10 kategoriach męskich i 2 wagach kobiecych.

W przypadku zwycięstwa ze złotym medalistą ubiegłorocznych Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (Australijczyk wygrał w wadze 60kg), Mateusz Polski zmierzy się w ćwierćfinale z Kirgizem Bekiem Kamchybekovem lub Kazachem Mirasem Sarsenovem.

Pierwszego dnia turnieju w Finlandii boksować będą także Łukasz Zyguła (69kg) z Francuzem Victorienem Monny i Rafał Perczyński (75kg) z innym Francuzem Bamba Bengero.

W zawodach uczestniczą także Elżbieta Wójcik (69kg) i Dominik Palak (60kg). W sobotnim ćwierćfinale Elżbieta Wójcik będzie walczyła z aktualną Mistrzynią Europy Finką Eliną Gustafsson. Dominik Palak w piątkowym ćwierćfinale spotka się z Hindusem Shivą Thapa.

Do turnieju zgłoszonych jest 97 zawodników i zawodniczek m.in. z Polski, Rosji, Francji, Anglii, Stanów Zjednoczonych, Tajlandii i Kazachstanu.

W 2007 roku zawody w Helsinkach wygrali Michał Chudecki i Michał Starbała, a już 21 lat minęło od zwycięstw Andrzeja Rżanego, Tomasza Adamka i Henryka Zatyki. W przeszłości ten turniej wygrał też m.in. Kubańczyk Felix Savon.