22 marca mecz z Ukrainkami we Lwowie

Tuż przed Mistrzostwami Polski Seniorek w Grudziądzu nasze pięściarki czeka bardzo ciekawy sprawdzian – w piątek 22 marca Polki będą boksować w meczu międzypaństwowym z Ukrainkami we Lwowie.

Spotkanie rozpocznie się o g. 18:00 czasu miejscowego, czyli o 17:00 w Polsce.

Trenerka główna reprezentacji Biało-Czerwonych Karolina Michalczuk powołała na ten mecz 7 zawodniczek - Sandra Drabik 51kg, Natalia Rok 54kg, Sandra Kruk 57kg, Aneta Rygielska 60kg, Karolina Koszewska 69kg, Agata Kaczmarska 75kg, Aleksandra Smuklerz 81kg.

Dwie ostatnie wymienione uczestniczą obecnie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U22 w rosyjskim Władykaukazie. Wczoraj Agata Kaczmarska wygrała swoją pierwszą walkę i awansowała do półfinału, zaś Ola Smuklerz w wyniku losowania wystąpi w finale.

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata Seniorek w New Delhi dwie Ukrainki zdobyły srebrne medale – Anna Okhota w wadze 48kg i Maria Badulina-Bova w wadze 64kg. Kilka miesięcy wcześniej wicemistrzynią Europy została Maria Borutsa 75kg, a brąz w Sofii wywalczyły Anna Okhota, Maria Badulina-Bova oraz Anastasia Chernokolenko 81kg.

Po meczu we Lwowie nasze zawodniczki czeka start w MP Seniorek w Grudziądzu. Walki eliminacyjne rozpoczną się 27 marca, a finałowe są zaplanowane na 30 marca o g. 11:00 w hali sportowej MKS Start Grudziądz przy, ul. Konarskiego 36.