MP Juniorów: czterech bokserów z szansą na kolejne tytuły

Paweł Brach (52kg), Michał Jarliński (69kg), Damian Zawieruszyński (81kg) i Oskar Kopera (+91kg) na ringu w Koninie bronić będą tytułów Mistrzów Polski Juniorów wywalczonych rok temu w Ciechocinku.

Z tej grupy pięściarzy kategorię zmienił tylko Paweł Brach (BKS Radomiak Radom), który przeniósł się z 49kg do 52kg. Pozostali Michał Jarliński (KB Champion Włocławek), Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) i Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) pozostali w swoich dotychczasowych wagach.

Kilka tygodni po turnieju w Ciechocinku wspomniani bokserzy byli w składzie reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. We włoskim Roseto degli Abruzzi najlepiej spisał się Oskar Kopera, który zdobył brązowy medal. Później wziął on udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, ale przegrał walkę ćwierćfinałową.

XXVI Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w dniach 18-23 marca w Koninie, ul. Dworcowa 2A. Walki eliminacyjne rozgrywane będą do środy, ćwierćfinały zaplanowano na czwartek, półfinały odbędą się w piątek, a finały rozpoczną w sobotę o g. 11:00. Zawodom patronuje prezydent miasta Piotr Korytkowski.

W turnieju wystąpi także kilku złotych medalistów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 w Koninie. Czy to miasto okaże się znów szczęśliwe dla tych bokserów? Na liście zakwalifikowanych są 49kg Gracjan Ciureja z PTB Tiger Tarnów (w kadetach wygrał w 46kg), 56kg Piotr Niewiadomski z TS Wisła Kraków (52kg), 60kg Oliwier Zamojski z BKS Concordia Knurów (57kg), 64kg Jacek Żuchowski z KB Gladiator Brodnica (63kg), 81kg Oskar Drywa z KKS Sporty Walki Poznań (80kg).

Do Mistrzostw Polski Juniorów w Koninie zakwalifikowało się 154 zawodników – w każdej kategorii po 16, z wyjątkiem 49kg – 11 pięściarzy.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.